Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Nawigacja
Artykuły » Wycieczki » Pm36-2 we Wrocławiu
Pm36-2 we Wrocławiu
Do Wrocławia przyjeżdża z Poznania Pm36-2, jasne jak słońce, że trzeba ją zobaczyć, bo nigdy nie znudzi się widok czynnego parowozu, jedziemy.
Pojechaliśmy w dwa samochody, ja, Zbyszek oraz Rysiek z synem w jednym, Piotrek, Kuba i Robert drugim.
Ponieważ ostatnio spotkałem się z zarzutem nadmiernego odchodzenia od tematu i improwizowania postaram się zmienić styl relacji, choć nie będzie to łatwe.
Zbiórka na ulicy Pabianickiej o 7.25, dojeżdżamy Zbyszka Skodą chłopcy już na nas czekają, krótkie uściski i w drogę.
Przeciętna szybkość w drodze oscyluje w granicach 110-120km/h nic dziwnego, że dojeżdżamy szybko nie zatrzymując się po drodze.
Wrocław, nasz logistyk "sierżant" Chorąży jedzie pierwszy, pilotuje Roberta i nas, chwila błądzenia i jesteśmy na parkingu przed dworcem.
Dość chłodno, idziemy na peron niestety nikt nie potrafi powiedzieć, na który przyjedzie pociąg, korzystamy z rezerwy czasowej idziemy do toalety, gdzie doznajemy szoku, drogę zagradza nam człowiek w pomarańczowej kamizelce, pierwsza myśl, co w WC robi parkingowy, wyjaśnia się szybko to poborca, bo pobiera od nas opłatę w wysokości 2PLN od sztuki przed wejściem, nigdzie w Polsce nie sikałem za taką sumę, ale natura jest silniejsza.
Wychodzimy na peron, przy którym spokojnie stoi EU06-10, podziwiamy układ torowy i rozbudowaną nastawnię, olbrzymią w porównaniu z łódzkimi.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
EU06-10, Wrocław Główny Nastawnia na stacji Wrocław Główny

Dogania nas Zbyszek, który już zgłodniał i zatrzymał się przy budkach z jedzeniem, aby wypróbować lokalną egzotyczną potrawę.
Tłumy entuzjastów kolei i zwykłych gapiów i co nas bardzo dziwi zatrzęsienie funkcjonariuszy SOK-u. Wreszcie jest w oddali, słychać, potem widać pióropusz dymu.

Kliknij by powiekszyć
Po prawej Pm36-2, po lewej pociąg do Frankfurtu

 

Pociąg z Poznania wjeżdża równocześnie z pociągiem z Frankfurtu, szkoda, że ten drugi nie jest prowadzony lokomotywą parową (pociąg do Frankfurtu znika po lewej stronie) majestatycznie wjeżdża "Piękna Helena" ciągnąc za sobą obłok dymu i pary, biegniemy i inni też na czoło pociągu, rozpoczyna się misterium fotografowania.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Pm36-2 wjeżdża w perony Wrocławia Efektowny wjazd Pm36-2 w hali dworcowej

  

No i panowie w mundurkach co rusz pokrzykując straszą mandatami, snują się przed obiektywem przepędzają człowieka filmującego z bliska mechanizm rozrządu, to już zaczyna być chore przecież po to wszyscy tu przyjechali aby nacieszyć oczy widokiem parowozu i robić zdjęcia, kręcić filmy, a spotyka ich nie całkiem przyjazne podejście ze strony służb mundurowych, po chwili pojawiają się też policjanci, to już lekka przesada, nie dzieje się nic złego, na zdjęciu poniżej "peema" już "oczyszczona".

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Interwencja SOK, ofiara - człowiek z kamerą Robimy milion zdjęć Pm26-2 już oczyszczona z fotografujących pasożytów

Próbujemy się dowiedzieć gdzie będzie nawęglanie i nawadnianie niestety nie udaje się nam, inni też są wyraźnie zdezorientowani, snują domysły, co do miejsca, lecz nikt nie wie tego na pewno, nawet pracownicy kolei nie wiedzą lub udają, że nie wiedzą.
Pm36 odpięta odjeżdża w bliżej nie określonym kierunku, pakujemy się do samochodów płacąc więcej niż mówi informacja na tablicy przy wjeździe, powoli przyzwyczajamy się do dziwnych opłat, jedziemy w stronę stacji Wrocław Brochów, mamy nadzieję że może tam spotkamy peemę.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Gdzie się udaje? Miejsce nawadniania i nawęglania owiane tajemnicą

 

Niestety snując się po stacji tylko słyszymy gwizd parowozu, nic poza tym, robimy kilka zdjęć, na oddalonych torach znajdujemy różne wraki oraz ET21-09 opustoszałe nastawnie, drewniane wagony towarowe niezmiernie wdzięczny temat dla modelarza, poniewierają się jakieś części, mizerne szczątki dokumentacji, ogólnie przygnębiający widok.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Co to takiego? Wrocław Brochów, ET21-09 na tle opuszczonej nastawni Drewniane wagony towarowe Kolejne wraki

   

Obserwujemy z kładki nadjeżdżającą ET41-184 zielonego "byka" ET22-243, na tle nastawni, mizerny ruch na samej stacji, krzaki i zarośla oraz ustawiony na torach naprzeciw budynku skład węglarek uniemożliwiają zrobienie zdjęcia niebrzydkiej stacyjce, Kuba jest uparty, znika nam na chwilę i robi zdjęcie wzdłuż peronu, okazuje się że i Robert cyknął fotkę zupełnie z innej strony.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Wrocław Brochów od strony peronów ET41-184 ET22-243, Wrocław Główny
Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Nastawnia Wrocław Brochów Wrocław Brochów

 
 

Zbliża się czas odjazdu pociągu z Wrocławia rezygnujemy z robienia zdjęć na stacji, przyczajamy się na jednym z licznych wiaduktów niedaleko dworca, zresztą nie pierwsi, czeka już pokaźna grupka miłośników, rozstawiamy się prawie w ostatniej chwili, słychać i już widać, przemyka obok nas gwiżdżąc i osnuwając kłębami pary.

Kliknij by powiekszyć
Pm36-2

 

Zbieramy się do drogi, opuszczamy to ładne, ale chwilami szokujące miasto (puszka Żywca 5 złotych) gnamy w stronę Namysłowa, zatrzymujemy się tylko na obiad, plany mamy ambitne, ale robi się coraz ciemniej.
Namysłów, urokliwa stacja częściowo nieczynna, na peronie kilku miejscowych małoletnich żuli, "miniaturowa" lokomotywownia i obrotnica, obok w kompleksie budynków wieża ciśnień, i niesłychanie urokliwe żurawie wodne.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Wieża ciśnień w Namysłowie Namysłów, nastawnia Ezt w Namysłowie
Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Lokomotywownia Namysłów Żurawie na stacji Namysłów

 
 

Między torami trzy żurawie wodne pięknie komponujące się z otoczeniem, Piotrek znikł, po chwili odnalazł się, poszedł sfotografować nastawnię niestety już pomazaną sprayem. Niewyraźna zapowiedź, czekamy, może przyjedzie coś ciekawego, wjeżdża EN57-896 zbieramy się, gnamy co sił w stronę stacji Bukowa Śląska, stacja od dawna nieczynna jak potem się okazało po rozmowie z dzierżawcą budynku, zapomniana od ponad dziesięciu lat.
Tradycyjnie rozpełzamy się po okolicy, na zdewastowanych naprężaczach zachowały się jeszcze tabliczki próbujemy je odkręcić, jedna jest nasza, koszt stłuczony palec Piotrka druga rozpada się przy próbie demontażu, zabieramy ją, po oczyszczeniu skleiłem z kilkunastu kawałków i mamy kolejny eksponat.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Naprężacz w Bukowej Śląskiej Drugi naprężacz

 

W całkiem dobrym stanie zachował się budynek a raczej blaszak wagi wagonowej.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Waga wagonowa Waga wagonowa

 

Właściciel posesji wskazuje nam magazyn informując, że możemy tam zajrzeć, co prawda już, co cenniejsze zostało wyniesione, ale...
Młodzież przeciska się przez dziurę w drzwiach, starszyzna nie może być gorsza, w środku ciemno, Zbyszek podaje latarkę i też wchodzi, w czym przeszkadza mu wypchane solidną porcją pierogów "brzuszysko". Widzę ogniki w oczach Piotrka, po chwili jest już nieobecny. Istne eldorado, najlepiej niech świadczy o tym fakt, że siedzimy przeglądając przeróżne dokumenty ponad dwie godziny. Niestety nie możemy zabrać wszystkich, odkładamy, co ciekawsze, Bartek i Kuba dzielnie znoszą do samochodu łupy, czas zbierać się, na zewnątrz już ciemno a do domu daleko.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Wejście do magazynu Magazyn od środka Szafa pełna tajemnic stacja Bukowa Śląska - panorama

   

Żegnamy się z miłym gospodarzem wspominającym czasy, gdy na stację przyjeżdżały parowozy, trochę zmarznięci odjeżdżamy.
Robert narzucił niezłe tempo, po chwili niknie nam z oczu, zresztą w ciemnościach prawie wszystkie samochody są takie same, całe szczęście, że istnieje taki cudowny wynalazek jak telefon komórkowy, dzięki któremu jakoś się odnajdujemy w bezkresie nocy.
Powrotna droga dłuży się niesamowicie, tradycyjnie udało mi się zdrzemnąć, wreszcie dojeżdżamy, zamiast do domów jedziemy do klubu, nacieszyć zdobyczą, jeszcze przeżywamy wyjazd gorączkowo dyskutując, a już pada pytanie, kiedy i gdzie jedziemy znów.

Opisał Paweł Radecki
Zdjęcia:
Piotr Chorąży, Paweł Radecki, Robert Wolski,
Zbyszek Wrochna, Jakub Rakus

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Byk z bipą

Dzielni klubowicze w akcji

Magia kolei

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Peema luzem

Powrót Pm-36, obok zderzaka piszacy te słowa

Wjazd Pięknej Heleny

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Wrocław - hala dworca

Wrocław - widok ogólny

Wszędobylski Piotrek

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Sklejona z kilkunastu kawałków tabliczka z naprężacza

Kolejna uratowana tabliczka

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!