Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Nawigacja
Artykuły » Wycieczki » Parowozjada 2008
Parowozjada 2008

Imprezy z cyklu Parowozjada dla każdego miłośnika kolei są zawsze jednym z najciekawszych wydarzeń w roku. W tym roku PKP Cargo postanowiło zorganizować imprezę, nie tak jak dotychczas w Chabówce i w sierpniu ale przesunęło termin na początek września a lokalizację do Suchej Beskidzkiej. Jako, że nigdy wcześniej nie udało mi się uczestniczyć w tym pokazie oraz dawno nie byłem w rejonach górskich wiązałem bardzo duże nadzieje z samym wyjazdem i liczyłem na moc atrakcji i wrażeń. Reszta ekipy biorącej udział w wypadzie czyli Radek, Piotrek i nasz nowy kolega klubowy Tomek Szoszyn to stali bywalcy tego typu imprez i oczekiwali czegoś nowego. Niestety pierwsze wrażenie to niedosyt i rozczarowanie. Być może oczekiwaliśmy zbyt wiele, być może jednak zmiana organizacji samego show nie wyszła imprezie na dobre, w każdym bądź razie wyjazd pod względem „łowów” uznać należy za średnio udany. Oczywiście zawsze to wspólny wypad w jeden z najpiękniejszych rejonów kraju i prawie 3 dni relaksującego obcowania z koleją. Zwłaszcza, że nikt nie wytwarzał zbędnych ciśnień czy niepotrzebnego pośpiechu. Ale, dość marudzenia i do rzeczy.

Niemal już tradycyjnie, pakujemy się w piątkowe popołudnie do piotrkowego kangura, Radek siada za kierownicą i niemal na granicy bariery cieplnej prujemy w kierunku LHSki bo pora późna i światła ubywa z każdą minutą. Do tej magicznej linii docieramy w okolicach Krzcięcic ale wskazówki zegarów nieubłaganie wskazują godzinę 19-stą. Pstrykamy więc tylko ET22-934 z niemieckimi gruszkami KVG oraz GATX i zaglądamy do Sędziszowa Płn. Tam króciutka sesja z napotkanymi gagarinami życzenia samych sukcesów dla pultającego się ochroniarza i gnamy przez stację w Sędziszowie dalej.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
Byk z niemieckimi puderniczkami Odpoczywające Gagariny Skład gotowy do odjazdu

Do kwatery w Rabce docieramy tuż po 22-giej i po szybkim rozpakowaniu się idziemy na spacer do Chabówki. W samej stacji napotykamy EP03 wraz z Ty2 oraz ET21-469. Trochę kombinacji ze zdjęciami (na spacer nie zabrał nikt statywu...) i wleczemy się w kierunku skansenu. Tam wita nas gromkim „A ni wolno chopy teraz po skansenie łazić hej!” odważny strażnik. Uznaliśmy, że nie będziemy narażać poczciwiny na kolejny ochrzan od swoich przełożonych i wracamy z powrotem na kwaterę.

Kliknij by powiększyć
EP03 z "dwóją"

Swieże powietrze i zmęczenie po roboczym dniu i podróży dało znać o sobie, efektem czego było zwleczenie się z łóżek dopiero o godzinie 9-tej. Pociągi poranne już odjechały więc my niespiesznie przez stację w Chabówce zaczęliśmy przemieszczać się w kierunku Suchej Beskidzkiej.

Kliknij by powiększyć
Sputnik czeka na zatrudnienie

Po zaparkowaniu przed stacją zaczynamy przedzierać się przez zarośla w kierunku torów, obierając kurs na słyszalny charakterystyczny gulgot Ganzów. Niestety chaszcze okazały się na tyle trudne do pokonania, że nie zdążyliśmy pstryknąć wagonów. Wylegliśmy na tory przed wjazdem na stację. Widok kłębiącego się w amoku wokół parowozów kolorowego tłumu oraz temperatura w okolicach 30 stopni zniechęciła mnie i Radka do dalszej eksploracji terenu i postanowiliśmy w tym miejscu zakotwiczyć czekając na rozwój wydarzeń. Piotrek z Tomkiem niezrażeni sierścią pognali w perony. Dzięki temu mamy fotki z prezentacji taboru jak i wyjeżdżającej EP03.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
Ganze i słowacki wagon spalinowy EP03-01 Pięknie odmalowany uszatek
Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
W szyku przed prezentacją Czas się pokazać z najlepszej strony M240 w całej okazałości

W końcu uznaliśmy, że Suchej mamy dość i trzeba ruszyć gdzieś na szlak w poszukiwaniu dogodnego pleneru. Tak docieramy do Skawców gdzie składy miały się formować i stamtąd ruszać z powrotem do Suchej. W stacji czekała już „zero-trójka” i manewrujący leniwie sputnik.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
EP07-335 z InterCity a na popychu niewidoczna EU07-531 Sputnik rozpoczyna manewry Kibel pokonuje most nad Skawą
  Kliknij by powiększyć  
  ET21-469 na tym samym moście  

Po niemalże godzinie pobytu na stacji jedziemy na łuk przed wjazdem by tam oczekiwać na nadjeżdżające parowozy. Rozpalamy grilla i udajemy się rozkosznemu leniuchowaniu. Niebawem dociera do nas Wojtek Kaczmarek z kumplem, którzy wybrali się tylko na sobotę a chwilę później zatrzymuje się ekipa Dominika Mikoszy. Zapraszamy więc chłopaków do wspólnego biesiadowania co wlało radość w ich serca bo ganiając parowozy zapomnieli o tak przyziemnych sprawach jak własne brzuchy.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
Parowozowy łańcuch Retro eszelon Ol12 szykuje się do parady
Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
Kolejny podsył maszyn Spotkanie MK przy grillu Ok22 z następnym składem ustawia się w szeregu

W międzyczasie okazuje się, że PKP wpadł na kolejną genialną modyfikację i zamiast pojedyńczo parowozy przyjechały spięte a do tego składy zabierane ze Skawców też miały jechać spiete razem i dopiero przed samą stacją wypuszczane osobno. Nie pozostało więc nic innego jak pognać do Suchej i znaleźć jakiś motyw do fotografowania. Niestety na tak krótkim odcinku przed stacją trudno było znaleźc sensowny, wolny od sierści skrawek terenu więc dołączyliśmy do sporej grupy focących na mostku nad Stryszawką tuż przed samą Suchą. Motyw niezbyt udany ale jedyny z możliwych nadający się do fotografowania.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
     
Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
     

Po przelocie składów nie pozostało nic innego jak zapakowac się do auta i pojechać na kwaterę. Po kolacji Piotrek z Tomkiem poszli na nocne zdjęcia do skansenu a my uznaliśmy, że to za daleko i posnuliśmy się na stację w Rabce na nocne Polaków rozmowy. Późnym wieczorem dołączył do naszej ekipy Wojtek Chwastowski by razem z nami ganiać składy niedzielne.

Ranek znowu zaczął się od leniwego śniadania i sennej wizyty na stacji w Chabówce.

Kliknij by powiększyć
TKt48 i ryflaki

Tam pasażerowie porannego pociągu retro czyli tekatki z ryflakami przepakowywali się właśnie do towarowego składu ciągniętego przez słowacki parowóz 422-0108 przebranego w nocy na Tkp11-029. Pociąg miał pojechać do Mszany Dolnej i z powrotem więc nam nie pozostało nic innego jak popstrykać go na szlaku.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
     
  Kliknij by powiększyć  
     

Plan się powiódł i nawet przykry incydent z idiotycznym mechanikiem słowackim nie popsuł nam humorów. Podczas powrotnego przejazdu robiłem mu fotkę stojąc na torach bezpośrednio i dobre 70 metrów przed jadącą 10km/h maszyną spokojnie opuściłem skrajnię. Mechanik postanowił jednak że pokaże nam „polaczkom” i zamachnął się łopatą, która o centymetry minęłą moją głowę. Gdyby delikatnie źle przymierzył albo ja podniósłbym się ciutkę wyżej nie byłbym autorem tej relacji. Oczywiście po dojechaniu na stację poszliśmy do debila „wytłumaczyć” mu, że sam doprowadził do zdecydowanie większego zagrożenia ludzkiego życia niż moja obecność na torach i gdyby nie obecność tłumu gapiów i patrolu SOK pewnie poczułby przyjemnośc posiadania styliska od łopaty we własnym odbycie.

Nadwyrężywszy nieco polsko-słowackie stosunki międzynarodowe ruszamy w pogoń za Ty2-911 odjeżdżającego właśnie z kolejnym towarowym w kierunku Dobrej. Drobny błąd w orientacji w terenie spowodował ominięcie ładnego pleneru w Kasinie a na szlaku fotki takie sobie z powodu takiego a nie innego położenia w stosunku do słońca. No cóż, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Na stacji w Dobrej uzupełniamy zapasy i zbieramy się z powrotem do domu załapując się jedynie na pierwszy fotostop zorganizowanu tuż za stacją.

Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
Raba Niżna Mszana Dolna Dobra
Kliknij by powiększyć   Kliknij by powiększyć
przed Porąbką   Porąbka

Zrobiło się już późno więc żegnamy „dwóję” i pędzimy co koń mechaniczny wyskoczy w kierunku LHS. W planach mieliśmy pojawienie się tam dużo wcześniej, spokojne pogrillowanie i pstryknięcie jakiegoś składu jeszcze za dnia. Odległość do pokonania jednak spora, słońce chyli się ku zachodowi a na dodatek zacżęły napływac paskudne chmury jeszcze bardziej redukując światło. Do zachodu słońca zostało niespełna godzina a my wreszcie pojawiamy się w okolicach Kozłowa witani przez przelatującego byka.

Kliknij by powiększyć
Byczek na dzień dobry w Kozłowie

Rozkładamy grilla nie licząc już wcale na jakiekolwiek ujęcie. Tym razem fart nas nie opuścił i po kilkunastu minutach wytoczyl się przepiękny skład z dwoma gagarinami na czele.

Kliknij by powiększyć
Wspaniały deser na zakończenie imprezy

Uradowani wielce spokojnie dokańczamy obiad i spokojnie zbieramy się do powrotu do Łodzi. Piotrek znowu dokonuje cudów na drodze godnych samego Kubicy i tuż po 22-giej meldujemy się w naszym mieście.

Relacja oraz zdjęcia by:
Michał Górecki

Komentarze
#1 | wlodar dnia 2008-10-06 16:21
"Relacja oraz zdjęcia by" -po jakiemu to?
#2 | wlodar dnia 2008-10-06 16:22
Fajna relacja (jak zwykle), fajne zdjęcia (jak zwykle). Szkoda że mnie z wami nie było (jak zwykle).
#3 | AcidRain dnia 2008-10-06 19:18
Że tak powiem się przypierdalasz do schtchegoowoof
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!