Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Szansa na remont linii 46
News- Modernizacja linii tramwajowej nr 46 to jedna z najważniejszych inwestycji, które planujemy w unijnej perspektywie budżetowej 2014-2020 - deklaruje burmistrz Ozorkowa Jacek Socha. Urzędnik spodziewa się, że w uzyskaniu funduszy pomoże porozumienie w sprawie strategii rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.
Umowę partnerstwa podpisali przedstawiciele 22 jednostek samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego. W ramach Obszaru jego członkowie będą mogli podejmować wspólne inwestycje (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) w zakresie m. in. transportu oraz wspólnie występować o ich dofinansowanie. Takie rozwiązanie to szansa dla położonych na trasie linii 46 gmin Ozorków i Zgierz, ale także np. Pabianic i Ksawerowa, które o własnych siłach nie byłyby w stanie zebrać pieniędzy na wkład własny do projektu remontu infrastruktury tramwajowej.
Nowe torowiska tramwajowe przy dworcu Fabrycznym
NewsZDiT opracowało koncepcję układu torowisk wokół dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi. Według planów tramwaje znikną z wiaduktu na ul. Kopcińskiego. Będą jeździć ul. Tramwajową, Wierzbową, Składową i POW.
Tramwaje wrócą na ul. Tramwajową. Na ul. Składowej przy parku im. Moniuszki powstanie dworzec tramwajowy z czterema równoległymi torowiskami. Tramwaje pojadą ul. POW między ul. Składową a ul. Narutowicza, co stworzy pętlę wokół parku im. Moniuszki.
Łódź Widzew: Trakcja SA czeka na pozwolenie
KolejZapewne w połowie lipca na stacji Łódź Widzew rozpoczną się zasadnicze prace budowlane. - Czekamy na wydanie pozwolenia na budowę - mówi Marek Kacprzak, dyrektor kontraktu z ramienia wykonawcy, spółki Trakcja SA.
Roboty na terenie stacji trwają od początku 2012 r. Dotychczas były to jednak głównie prace rozbiórkowe. Wykonawca kontraktu Lot B1 w ramach modernizacji linii kolejowej Łódź - Warszawa (przebudowa stacji Łódź Widzew i fragmentu szlaku łączącego ją z Łodzią Fabryczną oraz przygotowanie trasy objazdowej) zdemontował blisko 48 km toru oraz 153 rozjazdy. Wycięto też roślinność na terenie stacji, przełożono część kolidujących instalacji podziemnych i zamknięto dla ruchu pociągów linię nr 16 na odcinku do Zgierza.
Łódź Fabryczna: Początek budowy stropu
KolejNa budowie podziemnego Dworca Łódź Fabryczna rozpoczęto wylewanie stropu hali peronowej. Warstwa betonu nad halą odjazdów pociągów będzie liczyła 65 tys. metrów kwadratowych powierzchni i 120 cm grubości. Powstała już połowa mających go podtrzymywać ścian szczelinowych i baret.
W połowie maja wyleją strop nowego dworca
KolejJak informuje „Gazeta Wyborcza”, budowniczowie dworca Łódź Fabryczna przygotowują się obecnie do wylania stropu na poziomie ośmiu metrów pod ziemią.
Po obu dłuższych stronach dworca wykonano już ściany szczelinowe. - Gotowa jest także większość baret, czyli kolumn, które będą podtrzymywały konstrukcję. W połowie maja rozpocznie się wylewanie płyty stropowej - mówi „Gazecie Wyborczej” Maciej Dutkiewicz, rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych
Najpierw budowniczowie będą musieli odpowiednio przygotować szalunki. Prawdopodobnie strop wykonany zostanie w trzech etapach. „Gdy zacznie się wylewanie betonu, nie może być przestoju. Dlatego trzeba też przygotować dodatkowe węzły betoniarskie, aby zapewnić odpowiednią ilość betonu i zabezpieczyć się na wypadek awarii któregoś z nich” – informuje „Gazeta Wyborcza”.
W stropie pozostawionych zostanie kilka otworów, przez które za pomocą dźwigu będą wpuszczone koparki. Wybiorą one kolejne warstwy ziemi na głębokość ok. 18-20 metrów.

Źródło: portal Rynek kolejowy
Są decyzje lokalizacyjne dla modernizacji linii nr 001
KolejDecyzje o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej [...] Warszawa – Łódź na odcinku Warszawa Zachodnia – Skierniewice w granicach powiatu pruszkowskiego oraz miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki podpisał Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.
Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakres prac w ramach modernizacji linii kolejowej nr 1 obejmie m.in. przebudowę układów torowych, linii energetycznych oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W celu wyeliminowania negatywnego wpływu na środowisko postawione zostaną ekrany akustyczne.
Dalszy ciąg historii
KlubW ramach koncepcji odświeżenia naszej strony klubowej Paweł "Nemo" Radecki dopisał dalszą część historii naszej działalności. Zapraszamy do lektury.
Linia kolejowa nr 25 nie zostanie zamknięta?
KolejOdcinek linii kolejowej nr 25 pomiędzy Skarżysko-Kamienną a Tomaszowem Mazowieckim znalazł się na liście linii przeznaczonych przez PKP PLK do wyłączenia z eksploatacji. Jednak wiceminister Andrzej Massel zapewnia obecnie, że linia ta nie zostanie zamknięta - informuje portal Skarzysko24.pl. Warunkiem jest wystarczające zainteresowanie ze strony przewoźników kolejowych.
Spółka PKP PLK chce wyłączyć z eksploatacji około 2 tys. kilometrów linii kolejowych. Wśród linii przeznaczonych do likwidacji jest także odcinek między Tomaszowem Mazowieckim a Skarżyskiem Kamienną, który znajduje się na linii nr 25 i ma 86 km.
Wiadukt Trasy Górna - zmiany tras pociągów
KolejW weekend 19-21 kwietnia pasażerów pociągów zaczynających bieg w Łodzi lub przejeżdżających przez to miasto czekają duże zmiany. Przyczyną objazdów są roboty związane z budową Trasy Górna w ciągu drogi krajowej nr 1.
Przez te dni wiadukt nad trasą będzie wsuwany w nasyp linii kolejowej - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK SA. Takie rozwiązanie wymaga trzydniowego wyłączenia z ruchu obu torów szlaku Łódź Kaliska - Łódź Chojny, pozwala jednak uniknąć wyłączania poszczególnych torów na znacznie dłuższy okres.
Nie będzie modernizacji 6 ezt dla połączeń Łódź - Częstochowa
KolejWojewództwo łódzkie zrezygnowało z projektu modernizacji 6 elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń pomiędzy Łodzią a Częstochową. Projekt, do którego miało dorzucić się woj. śląskie, został wycofany z listy POIiŚ.
Województwo łódzkie złożyło wniosek do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o umieszczenie na liście projektów indywidualnych POIiŚ nowego przedsięwzięcia: „Modernizacja elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN 57 przeznaczonych do obsługi połączeń międzywojewódzkich na obszarze województwa łódzkiego i śląskiego", chcąc wykorzystać środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Doszło do tego w styczniu ubiegłego roku.
Od 14 kwietnia dłużej do Warszawy
KolejDwie i pół godziny - to rekordowy czas przejazdu pociągu TLK na trasie Warszawa Centralna - Łódź Kaliska. Od niedzieli 14 kwietnia tylko pociągi InterRegio i wieczorny TLK 91116 "Kurpiński" (Łódź Kal. 21.21 - Warszawa Centr. 23.20) dojadą z najważniejszego dziś łódzkiego dworca do stolicy w czasie krótszym, niż dwie godziny.
Nowy album w galerii
wwwWiększość zdjęć budowanych przez nas modeli znajduje się w działach Makieta i Artykuły/Nasze modele. Ażeby ułatwić dostęp do zdjęć, które nie są ilustracją poszczególnych artykułów, bądź niekoniecznie dotyczą naszej makiety utworzyliśmy w dziale Galeria nowy album Nasze modele.
Trolejbusy w Łodzi. Po 2015 roku pojadą z ulicy Wydawniczej na Brus i Zdrowie
NewsPo Łodzi miałoby kursować 10 trolejbusów, a koszt zbudowania potrzebnej infrastruktury oraz zakupu taboru wahałby się od 30 do 40 mln złotych.
W Łodzi, w ramach systemu komunikacji miejskiej funkcjonują na razie dwa środki transportu - autobusy oraz tramwaje kursujące nieprzerwanie od 1898 roku. W 2014 system ten zostanie rozszerzony o szynobusy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które zatrzymywać się będą na kilku przystankach na terenie miasta.
W magistracie trwają również prace nad koncepcją nowego środka komunikacji, który już teraz kursuje w Gdyni, Lublinie czy Tychach. W zrealizowaniu pomysłu mają pomóc środki zewnętrzne.
KDP kontra szlak konny
KolejMieszkańcy gmin położonych na zachód i południe od Łodzi (Pabianice, Lutomiersk, Wodzierady) sprzeciwiają się planowanej trasie kolei dużych prędkości. Ich zdaniem, sposób, w jaki wytyczono przebieg linii przez terytorium tych gmin, uderzy w ich atrakcyjność turystyczną oraz doprowadzi do nieodwracalnych zniszczeń ekosystemu. Na środę 13 marca zaplanowano spotkanie protestacyjne w tej sprawie.
Nie będzie działań prowadzących do likwidacji linii 46
NewsW piątek 8 marca w Zarządzie Dróg i Transportu odbyło się spotkanie, podczas którego omawiano zasady dalszego funkcjonowania linii tramwajowej 46. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów realizujących usługi przewozowe na linii Łódź - Ozorków na mocy porozumienia międzygminnego.
Jak informuje łódzki zarząd dróg i transportu, podczas spotkania jednoznacznie określono, że żaden z uczestników porozumienia nie zamierza podjąć działań zmierzających do likwidacji linii tramwajowej do Ozorkowa. Przeanalizowano też stan techniczny infrastruktury torowo-sieciowej. Uzgodniono, że należy utrzymywać infrastrukturę w celu dalszej realizacji usług przewozowych na linii 46.
Na spotkaniu omówiono też zakres kompleksowej modernizacji linii tramwajowej z Łodzi do Ozorkowa, ale żadne konkretne daty inwestycji nie padły. Urzędnicy ustalili tylko, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni odbędzie się kolejne spotkanie mające na celu określenie dalszych działań dotyczących modernizacji linii tramwajowej.

Źródło: portal Rynek kolejowy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!