Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Utrudnienia w działaniu serwisu
wwwW najbliższych dniach możecie spodziewać się okresowych przerw lub też zakłóceń w działaniu naszego serwisu. Związane jest to ze zmianą silnika PHP-Fusion z wersji 6 na 7. Nowy system jest o wiele bardziej bezpieczny i elastyczny pod względem administracyjnym co dla nas, po dość częstych ostatnio atakach spamerskich, jest bardzo istotne. Pojawią się nowe funkcje usprawniające obsługę naszych galerii foto. Istnieje też spora szansa na przenosiny na nowy zdecydowanie szybszy i z mocniejszym łączem serwer. Mam nadzieję uporać się z przeprowadzką całej bazy do przyszłej środy.
Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość i zapraszam do ewentualnych Waszych uwag i ocen działa serwisu.
Samorządy i PKP PR
KolejPrzekazanie udziałów w PKP Przewozy Regionalne 16 samorządom wojewódzkim to największa reforma na kolei w ostatnich latach. Dzięki temu samorządy będą finansować i organizować przewozy jako udziałowiec spółki kolejowej. Według planu rządu oficjalne przejęcie PKP PR miało nastąpić od początku grudnia. Ale samorządy oraz rząd i PKP jeszcze nie doszły do ostatecznego porozumienia w tej sprawie.
Oficjalna strona PZMK
wwwRuszyła strona internetowa Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych, którego nasz Klub jest od paru lat członkiem. Według słów Prezesa Związku, Ryszarda Pyssy, na stronie mają znajdować się aktualne informacje dotyczące najbliższych imprez modelarskich, norm i wiele innych. To dobra wiadomość. Nasuwa się jedynie mała refleksja: jaką korzyść odnosi nasz Klub z tytułu należenia do tej organizacji i odprowadzania corocznej składki do kasy związku? Pomimo, że istniejemy od początku wieku, nawet w Świecie Kolei nie ukazał się żaden artykuł nam poświęcony, mimo że zasługi Klubu dla propagacji kolejowego hobby są niepodważalne (nawet jeśli nie udało nam się uniknąć kilku wpadek)?
Remont CMK
KolejNa Centralnej Magistrali Kolejowej trwają prace modernizacyjne. W okolicach Jaktorowa (tam, gdzie CMK oddziela się od Wiedenki) można spotkać ekipy sieciowców. Wymiana sieci trakcyjnej obejmuje nie tylko same druty, ale także wymianę słupów. W związku z tym ruch pociągów na CMK w kierunku od Warszawy odbywa się po torze niewłaściwym. Podczas modernizacji zastosowano rozwiązania podobne do tych na lini Łódź Widzew-Koluszki i Koluszki-Skierniewice (podwójna kompensacja sieci, uszynienie grupowe słupów i inne). Następne plany to modernizacje niektórych obiektów energetycznych w okolicy -między innymi zamiana kabin sekcyjnych w Radziwiłłowie i Grodzisku na uproszczone podstacje trakcyjne. Główny powód to zwiększony pobór mocy przez część nowych typów pojazdów trakcyjnych (zwłaszcza "łódzkie" ED74 są wyjątkowo "prądożerne").
Kolejne przejęcie PCC
KolejNa mocy uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 5 września 2008 r. oraz postanowienia Sądu Rejonowego w Gliwicach z dnia 8 października 2008 r. nastąpiła zmiana firmy spółki PTKiGK Rybnik SA. Nowa nazwa przedsiębiorstwa to PCC Rail Rybnik SA.
Powyższa zmiana związana jest z wejściem spółki w struktury Grupy Kapitałowej PCC. Dotychczasowe dane firmy, takie jak adres, numer NIP, numer REGON i numer KRS pozostają bez zmian.
W skład zarządu PCC Rail Rybnik wchodzą: Marek Staszek jako prezes zarządu oraz Adam Czernik jako zastępca prezesa zarządu.
Poznań 2008
NewsDziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas i nasze stoisko podczas Targów. Ze swojej strony możemy dodać, że zabawa była przednia i bawiliśmy się świetnie! Relacja z wyjazdu już wkrótce. W przygotowaniu jest też nowy opis naszej makiety oraz naszej wyremontowanej siedziby. Niebawem przedstawimy również założenia zupełnie nowej makiety, którą od jakiegoś czasu wspólnie budujemy. Wszystkich, którzy będą chcieli się do nas przyłączyć serdecznie zapraszamy.
Salon Hobby 2008
KlubW dniach 18-19.11.2008 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się piąta edycja targów modelarskich Salon Hobby. Łódzki Klub Modelarzy Kolejowych zaprasza wszystkich do odwiedzenia oczywiście części poświęconej kolejnictwu czyli do hali numer 6. Fragment naszej makiety wchodzić będzie w skład Polskiej Makiety Modułowej będącej centralną częścią ekspozycji. Nie zabraknie też makiet w innych skalach oraz stoisk firm oferujących modele. Ponadto w programie przewidziano następujące atrakcje :
* Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych
* Tor „kolejkowy" - wspaniała zabawa dla całej rodziny
* Eliminacje do Halowych Mistrzostw Polski modeli samochodów sterowanych radiem
* I ty zostań mistrzem! - halowe zawody samochodów RC dla dzieci od 3 do 15 lat.
* Pokazy modeli latających i pływających
* Akademia Modelarstwa
Jeszcze więcej, jeszcze dalej
KolejWedług danych za 9 miesięcy 2008 roku spółka LOTOS Kolej przewiozła 3,523 mln ton ładunków. To wzrost o blisko 43% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i tyle samo, co w całym 2007 roku.

To dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, iż ogólna ilość przewozów kolejowych realizowanych przez wszystkich operatorów, mierzona rok do roku spadła o 2,6%. Branża TSL (transport, spedycja, logistyka) w Polsce mogłaby rozwijać się dużo szybciej, gdyby nie ograniczenia infrastrukturalne. W tym przede wszystkim brak nowoczesnych szlaków komunikacyjnych i wysokie koszty związane z dostępem do infrastruktury kolejowej. - Szansą dla transportu kolejowego jest gruntowna modernizacja infrastruktury i duże inwestycje w tabor kolejowy - zapewnia Henryk Gruca, prezes spółki LOTOS Kolej
Modernizacja linii Warszawa-Łódź akt II -wsztrzymany?
KolejNie najlepsze wieści dochodzą z Warszawy. Od przyszłego roku miał nastąpić akt II modernizacji linii Warszawa-Łódź. Remontowane miały być odcinki Warszawa Zachodnia-Skierniewice i Łódź Widzew-Łódź Fabryczna. Niestety wieść gminna niesie, że remont odcinka od Warszawy do Skierniewic ma zostać wstrzymany na rzecz linii E-65 (Warszawa-Gdynia), która okazała się "pilniejszą". Jakie będą dalsze losy odcinka Łódź Widzew-Łódź Fabryczna na razie nie wiadomo. Miejmy jednak nadzieję, że tu zmiany planów nie będzie.
Intercity w Łodzi być może wcześniej?
KolejNiewykluczone, że pociągi InterCity między Warszawą a Wrocławiem przez Łódź zaczną kursować nie w 2011 roku, a rok wcześniej. PKP właśnie umieściły w krajowym planie inwestycji kolejowych remont torowiska między Łodzią a Wrocławiem.

Stan szyn, podkładów i pozostałej infrastruktury pogorszył się na tyle, że InterCity już w 2004 r. z Łodzi "odjechało", bo mimo że to najkrótsza trasa łącząca Warszawę z Dolnym Śląskiem, pociągi docierały szybciej przez Katowice i Poznań. Remont całej linii jeszcze latem wyceniano na 550 mln zł. Już w przyszłym roku inwestycję obiecali wesprzeć marszałkowie Łódzkiego, Wielkopolskiego i Dolnośląskiego, ponieważ przez te województwa biegnie nieremontowana od lat 80-tych linia. Z obecnych szacunków wynika, że najdroższy będzie odcinek na terenie Łódzkiego, bo stan torowiska jest tak fatalny, że do granicy z Wielkopolską pociągi przez 55 kilometrów jeżdżą tam maksymalnie do 60 km na godzinę, a na kolejnych 36 km przyspieszają do 80 km na godz. Koszty remontu linii kolejowej w naszym regionie pierwotnie wyceniono na 350 mln zł, choć może się on okazać o wiele tańszy.
Nowe połączenia w regionie
Kolej13 grudnia pojawią się nowe połączenia kolejowe. Łodzianie bez przesiadek dojadą z Łodzi Fabrycznej do Radomia oraz Częstochowy, z tym że z Łodzi Kaliskiej przez Zduńską Wolę.

Z Fabrycznego na Jasną Górę będzie można się też dostać przez Koluszki. Takie połączenie już było, ale PKP dołoży dwa kolejne. Inne nowe połączenia to: Skierniewice - Tomaszów przez Koluszki, Kłodawa - Skierniewice przez Kutno i Tomaszów - Częstochowa przez Koluszki. Dojdą też dwa nowe połączenia ze Zgierzem.

Źródło: NaszeMiasto.pl
Intercity ujawniło chętnych do przetargu
Kolej2 października upłynął termin składania wniosków o udział w postępowaniu przetargowym na zakup 20 składów zespolonych. Do PKP Intercity wpłynęło sześć wniosków.
Swój udział zgłosiły: Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles SA, ALSTOM Konstal SA, Konsorcjum ANSALDOBREDA S.p.A. i NEWAG SA, Konsorcjum Siemens Sp. z o.o. i Siemens Aktiengesellschaft Sp. z o.o., Konsorcjum Bombardier Transportation Sweden AB i Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding oraz Paseo del Tren Talgo 2.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem przetargu do końca października nastąpi ocena wniosków, a sporządzenie SIWZ-u w styczniu 2009 r. Intercity planuje rozstrzygnąć postępowanie prowadzone w trybie dialogu konkurencyjnego w połowie przyszłego roku tak, by pierwsze szybkie pociągi wjechały na polskie tory na przełomie 2011 i 2012 r.

Składy zespolone kupowane przez PKP Intercity mają osiągać prędkość powyżej 200 km/h i być wyposażone w trzy systemy zasilania. Koszt zakupu nie powinien przekroczyć 400 mln euro.
Modernizacja linii Warszawa-Łódź, akt II
KolejWszystko wygląda na to, że wkrótce zacznie się akt II modernizacji linii Warszawa -Łódź (odcinki Warszawa Zachodnia-Skierniewice i Łódź Widzew-Łódź Fabryczna). W okolicach Żyrardowa i Brwinowa można spotkać na torach pracowników Skanskiej ze sprzętem do pomiarów geodezyjnych. W Łodzi też panuje pewne ożywienie na tzw. linii obwodowej. Remont Widzewa mógłby stanowić szansę na odbudowę dworca Łódź Chojny. Jest to bardzo pozytywna wiadomość. Szkoda tej urokliwej stacji. Miejmy tylko nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z czasów remontu dworca Kaliskiego, gdy Chojny przejęły jego rolę, a po skończonym remoncie, znów o nich zapomniano. A przecież można tam zostawić chociaż przystanek dla wysiadających. Czy utrzymanie niezarośniętych peronów aż tak drogo kosztuje?
Budowa kolei dużych prędkości w Polsce
Kolej15-09-2008 minął termin konsultacji społecznych w sprawie projektu programu budowy i uruchomienia przewozów kolejami dużych prędkości w Polscer1;, który powstał w Ministerstwie Infrastruktury z inicjatywy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wspomniany program, którego realizacja przewidziana jest na lata 2008-2020 obejmuje budowę nowej linii kolejowej dużych prędkości, która ma przebiegać z Warszawy do Łodzi, a następnie odgałęziać się do Poznania i Wrocławia (tzw. linia rYr1;). Dzięki tej linii pociągi mają jeździć (według materiałów ministerstwa) z prędkościami 300-350 km/h (sic!). Brzmi to w naszych warunkach trochę jak science-fiction. Projektowana linia ma zostać połączona z CMK, która zostanie dostosowana do dużych prędkości, a także z liniami będącymi przedłużeniem linii Y. Idea sama w sobie wydaje się jak najbardziej słuszna. Żeby tylko nie skończyło się tak, jak z budową autostrad...
Parowozjada 2008
KlubKorzystając z początku urlopu skleciłem na szybko RELACJĘ z ostatniego klubowego wypadu do Chabówki na Parowozjadę 2008. W relacji są tylko moje zdjęcia, fotki współtowarzyszy wycieczki rozszerzające relację zamieszczę nie wcześniej jak za dwa tygodnie po moim powrocie z wakacji. Do tego też czasu strona nie będzie updatowana. Do zobaczenia po powrocie
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!