Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Forum, Shoutbox...
wwwZe względu na zdecydowane pogorszenie atmosfery jak i przekroczenie granic kultury, dobrego smaku oraz zbyt obraźliwe personalne wycieczki, forum klubowe oraz shoutbox zostało czasowo wyłączone. Strona klubowa to nie miejsce na tego typu zachowania. Mam nadzieję, że chwila odpoczynku od pisania tego typu wpisów pozwoli na odrobinę ochłonięcia i przemyślenia zaistniałej sytuacji.
Nowa hala RAIL POLSKA
KolejPrzedsiębiorstwo RAIL POLSKA Sp. z o. o. zyskało nową halę produkcyjną (w należącym do niego Zakładzie Taboru Kolejowego we Włosienicy), w której mają być prowadzone modernizacje taboru (głównie lokomotyw spalinowych). Jak mówi dyrektor zakładu, Mirosław Szczelina umożliwi to oddawanie jednej lokomotywy miesięcznie. Obecnie modernizacje dokonywane są na potrzeby firmy, jednak w przyszłości planuje się rozszerzenie oferty dla odbiorców zarówno w kraju i zagranicą. Oznacza to zyski, rozwój rynku kolejowego w kraju i dodatkowe miejsca pracy. Zakład Taboru Kolejowego we Włosienicy zatrudnia obecnie ok. 100 pracowników, a planowane są kolejne angaże ze względu na spodziewany rozwój firmy.
Odpoczynek od "Dokera"
KolejJak podaje portal KP Info od dziś tj. 2 września do czwartku 9 października z powodu wymiany konstrukcji mostu i remontu torów zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Łódź Kaliska – Kutno. Prace zostały podzielone na 2 etapy.

W pierwszym, w dniach 2 – 16 września pociągi osobowe jadące od strony Łodzi w godzinach 7.10 – 19.10 dojadą tylko do Zgierza, w pozostałych godzinach do Ozorkowa. Pociągi podmiejskie od strony Kutna w ciągu dnia będą kursowały tylko do Ozorkowa, a w godzinach wczesnoporannych i wieczornych będą skrócone do Chociszewa. Na zamkniętych odcinkach będą jeździły autobusy zastępcze skomunikowane z pociągami.

Kolejna relacja
KlubOstatnio mam chwilkę wolnego czasu i udało mi się spłodzić relację z naszego wypadu na Ostbahn. Parę słów opisu oraz kilka fotek z tej legendarnej wręcz linii znajdziecie w TYM artykule.
ET41 na Słowacji
KolejTrzecia seria polskich lokomotyw (po ET22 i EU07) spółki PKP Cargo otrzymała świadectwo dopuszczenia do eksploatacji na torach słowackich. Aby przystosować maszynę do wymogów kolei ZSSK dokonano pewnych zmian w wyposażeniu pojazdu. Zabudowano między innymi urządzenia zabezpieczające Mirel VZ1 oraz urządzenia radiolokacji wymagane na kolejach słowackich. Szereg prób i testów przeprowadziły odpowiednie certyfikowane jednostki badawcze na terenie Polski i Słowacji. PKP Cargo obecnie pracuje nad dostosowaniem kolejnych 9 lokomotyw. W ramach współpracy pomiędzy PKP Cargo S.A. i ZSSK Cargo A.S. przewiduje się między innymi wprowadzenie tej serii do obsługi pociągów na trasie Zabrzeg Czarnolesie - Zwardoń - Skalite - Žilina. Umożliwi to znaczne skrócenie czasu przejazdu pociągów w relacjach trans granicznych, wyeliminuje potrzebę wymiany lokomotyw na granicy obu zarządów, usprawnienie obrotu wagonów i zwiększenie punktualności, a co za tym idzie obniżenie kosztów eksploatacji. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale zawsze jakiś krok do przodu.
Pudła amerykańskich lokomotyw budowane w Polsce
Kolej46 lokomotyw hybrydowych (spalinowo -elektrycznych) dla amerykańskich pociągów pasażerskich ma zostać zbudowanych w zakładach Bombardiera w Polsce (pudła) i Niemczech (reszta konstrukcji i wyposażenia). Lokomotywy będą eksploatowane przez NJ TRANSIT (New Jersey) i AMT (Montreal) i możliwa jest ich eksploatacja przy zasilaniu spalinowym oraz elektrycznym (prąd przemienny). W konstrukcji zostaną zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne (między innymi niezawodny system sterowania i napędu Bombardier MITRAC). Ciekawe kiedy doczekamy się podobnego taboru w Polsce?
Walim
KlubNemo przygotował nam krótkie fotostory ze swojego rodzinnego wypadu w Góry Sowie między innymi w poszukiwaniu śladów po Kolejce Walimskiej. Fotki i parę słów opisu znajdziecie TUTAJ
Cyżby odbudowa szlaku?
KolejJeżdżąc ostatnio rowerem po okolicznych szlakach zauważyłem dziwne zainteresowanie różnych służb odcinkiem Łódź Widzew - Łódź Chojny. Najpierw grupa jakichś inżynierów dumała nad rozjazdami na Dąbrowie Przemysłowej, potem torowcy coś dłubali na wysokości bocznicy Shella a teraz kosiarze ładnie wyczyścili szlak między wiaduktami, i to na obu torach. Wcześniej skupiali się raczej na zachodniej nitce, odpuszczając wschodnią traktowaną w sumie jako bocznica, po której od czasu do czasu, 20 km/h toczyła się zdawka z Dąbrowy. Czyżby wiązało się to z przygotowaniami do odbudowy dwutorowego szlaku i zbliżającą się przebudową "Fabryki"? Swoja drogą pojawiła się okazja do strzelenia kilku fajnych ujęć na łuku przed wiaduktem na Piłsudskiego.
Pierwsze Urodziny WWW
wwwMy tu gadu-gadu a tymczasem dwa dni temu minął dokładnie rok od uruchomienia naszego portalu w jego aktualnym kształcie oraz obecnym adresie w domenie .pl. Z okazji tej chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania oraz pomagali go współtworzyć. Udało nam się przez ten rok utrzymać w miarę równy poziom merytoryczny i doczekaliśmy się nawet niewielkiej grupy stałych czytelników. Przeżyliśmy kilak ataków spambotów i to nawet bez szkody oraz jedną poważną awarię serwera, również bez strat. Domena została przedłużona o kolejny rok bez zbędnych reklam czy idiotycznych pop-upów. Na następne lata życzmy sobie przede wszystkim rozwoju naszego serwisu i dalszego istnienia.
Relacji ciąg dalszy
NewsWreszcie udało mi się znaleźć odrobinę wolnego czasu i dokończyć RELACJĘ z naszego wyjazdu na Balt Military Expo. Ogrom materiału zdjęciowego jaki czas trwania samego wyjazdu spowodował tak znaczne opóźnienie. Mimo w miarę wygodnego edytora wbudowanego w naszego CMSa wszystkie relacje piszę w czystym htmlu a to ze względu na osadzanie dużej ilości zdjęć z którymi automat strony sobie nie radzi. Do tego dochodzi selekcja i znormalizowanie zdjęć pod potrzeby strony (niestety ilość miejsca na serwerze jest ograniczona a zdjęć przybywa w niesamowitym tempie). Zapraszam do lektury i komentarzy.
Nowy artykuł Włodara
KlubNasz kolega klubowy Paweł "Włodar" Włodarczyk zdopingowany informacjami o reaktywacji projektu "Szadek" oraz na fali ogólnoklubowego sprężenia do działań, prezentuje nam swoje ostatnie dokonania makietowe. Wiecej szczegółów poznacie zaglądając do TEGO artykułu.
Powódź
NewsPo weekendowej nawałnicy okazało się, że studzienki kanalizacyjne nie są w stanie przyjąć takich ilości wody i nasza siedziba została zalana. Pech sprawił, że cześć modułów stała bezpośrednio na ziemi z powodu wymiany okien oraz rozkręcenia makiety w związku z wyjazdami. Wracając z Mostówki dotarliśmy do klubu około 30 minut po deszczu i zastaliśmy obraz zniszczenia, woda sięgała miejscami 5 cm i kilka segmentów zostało uszkodzonych. Wyłowiliśmy co się dało i postanowiliśmy poczekać na opadnięcie poziomu wody. W poniedziałek, Radek samotnie usunął zdecydowaną większość zalewiska a reszta klubowiczów stawiła się tłumnie w środę by dokończyć sprzątanie. Przy okazji Nemo załatwił tymczasowe pomieszczenie gdzie została wyniesiona makieta i tym samym pierwszy poważny krok na drodze do wyremontowania naszej siedziby został poczyniony. Tak trzymać Panowie!
W ostatnim okresie czasu nawal obowiązków służbowych oraz pospieszne przygotowania do wyjazdu do Zabrodzia (chciałem skończyć Bipę) skutecznie zredukowała ilość mojego wolnego czasu. Jednocześnie na moją skrzynkę napłynęła spora ilość Waszych zdjęć. Odrobina cierpliwości a wszystkie zostaną opublikowane. Tekst relacji z Gdańska jest już zredagowany a w weekend powinienem wybrać i obrobić (spośród 2,5 GB) zdjęcia z wyjazdu, a potem zabiorę się za Wasze prace oraz naskrobię relację z Mostówki
Wyjazdy, wyjazdy , wyjazdy...
KlubJak słusznie zauważył Kpt. Nemo nasz klub ostatnio stał się bardziej klubem wycieczkowym, niż modelarskim ale z drugiej strony trudno się dziwić. Piękna aura i tęsknota za szlakiem powoduje, że lepiej powłóczyć się po torach niż tracić wzrok przy dłubaninie. Część z nas wzięła udział w imprezie bieszczadzkiej w ubiegły weekend, (relacja wkrótce), a nadchodzący tydzień to kolejne dwa wyjazdy. Najpierw w niewielkim zestawie śmigamy w okolice Węglińca, a we wtorek kolejna grupa bierze udział w tragach Balt Military Expo w Gdańsku. Pokażemy fragment szlaku z eszelonem Piotrka oraz kilka nowych modeli z naszych kolekcji. Przy okazji oczywiście zwiedzanie okolicznych dworców i stacyjek, być może polowanie na Costerinę. Na początku lipca zaś, bierzemy udział w Warsztatach Modelarskich organizowanych przez ks. Grygiera w Mostówce. Do zobaczenia więc po powrocie.
Dni Techniki Kolejowej w Łodzi
KolejOd piętnastego do siedemnastego czerwca mieszkańcy szesnastu największych miast we wszystkich województwach w całej Polsce będą mogli wziąć udział w organizowanych po raz pierwszy Dniach Techniki Kolejowej. Na dworcach głównych PKP w Gdyni, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze bezpłatnie będzie można zobaczyć kolej „od kuchni”. Program dla łódzkiej części w uzupełnieniu newsa
Następna wrzutka fotek
GaleriaWolne dni owocują kolejnym sporym upload'em zdjęć. Piotrek znowu przysiadł do swojego archiwum i mamy 40 nowych fotek, głównie z okolic naszych stacji. Dodatkowo postanowiliśmy założyć osobny album poświęcony jednemu z najbardziej "kultowych" polskich wagonów jakim jest poczciwa Bipa/Bhp
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!