Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Urodziny Urodziny:
Kolejny update galerii
GaleriaPiotrek znalazł chwilę czasu i zasiadł do skanera. Dzięki temu mamy kolejny spory update galerii, tym razem głównie poświęconych naszym łódzkim stacjom . Ja dorzuciłem kilka "świeżaczków" z podroży rowerowych i mamy w sumie ponad 20 nowych zdjęć. Dodałem też króciutki fotoreportaż z Dni Otwartych w skierniewickiej szopie organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. W przygotowaniu duża relacja z tegorocznego Parowozy Show w Wolsztynie napisana przez naszego Kapitana. Materiały są już u mnie , muszę tylko ją obrobić i jutro powinna się znaleźć na stronie.
EU07 wjechała na Słowację
KolejPierwszy pociąg towarowy obsługiwany lokomotywami PKP CARGO serii EU07 wjechał na Słowację. Po ET22 jest to druga seria lokomotyw Spółki, która otrzymała dopuszczenie do ruchu na terenie kolei słowackich. Wcześniej takie świadectwa uzyskały obie serie maszyn od kolei czeskich.

Kliknij by powiększyć
Oto Polska właśnie...
KolejJeszcze dobrze nie przebrzmiał huk korków od szampana otwieranych na powitanie nowego dziecka PESY w peronach Łodzi Fabrycznej a już pierwsze 2 z 11 zakupionych ED74 wróciły do fabryki celem przeróbki. W pierwszych dniach eksploatacji okazało się, że te nowoczesne pociągi są po prostu niewygodne. Ciasnota, brak podłokietników, brak miejsca na bagaż, niezbyt sprawnie działająca klimatyzacja, to główne tematy skarg podróżnych i niejako zmuszenie PKP do działań modernizacyjnych. Warty 11,5 mln PLN pociąg okazuje się kolejnym nieporozumieniem. Czy kiedyś doczekamy czasów , że panowie za wygodnymi biureczkami zaczną brać odpowiedzialność za podejmowane decyzje?.....
Leniwy okres
KlubGorzkie ale prawdziwe są słowa Nemo o odrobinie zastoju w Klubie. Rzeczywiście ostatnio niewiele się dzieje i zapał do prac wszelakich ewidentnie opadł. Z drugiej strony wszakże to jest nasze hobby i ma służyć relaksowi i skoro brak wyraźnych celów i terminów napiętych to i trudno o doping do pracy. Ciągnący się w nieskończoność remont okien i zawalidroga ginekologiczna też nie sprzyja rozwojowi. Ale, do rzeczy, co u nas słychać?
Jarek po powrocie ze szkolenia zabrał się na poważnie za ukończenie swoich modeli dwóch lokomotyw SU46 i po tym co pokazał ostatnio będą to naprawdę cacka. Czekamy na fotki i parę słów opisu do działu "Nasze Modele". U mnie porażka przy budowie pierwszych segmentów Szadku też spowodowała chwilowy brak postępów gdyż muszę je zacząć po prostu od nowa. W międzyczasie skończyłem ET21-350 i zabrałem się za kolejną Bipę. Tym razem zrobię ją z prostym dachem, zdjątka niebawem. Jacek z Nemo wzięli udział w IV Zlocie Modularzy w Radomiu a relację z ich wypadu możecie przeczytać Tutaj. Długi weekend oczywiście stoi pod znakiem Parowozy Show 2008 w Wolsztynie ale tym razem reprezentacja klubowa będzie tam nieliczna. Wkrótce też pewnie ujrzymy relację z tego wypadu. Kudłaty zajęty remontem w domu nie publikuje chwilowo swoich zdjęć ale na szczęście nasz dzielny Kapitan podrzuca swoje i coś sie jednak kręci.
Umowy podpisane - rozczarowanie?
KolejW wyniku rozstrzygnięcia ostatnio przeprowadzonego przez PKP CARGO S.A. przetargu na naprawy okresowe wagonów towarowych podpisano umowy z zakładami naprawczymi taboru kolejowego na wykonanie w 2008 roku łącznie 2 690 napraw okresowych wagonów specjalistycznych.

Zakładami, z którymi PKP CARGO S.A. zawarło kontrakty na te naprawy są:
- Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon Sp. z o.o. – 550 napraw
- ZNTK Paterek S.A. – 450 napraw
- Tabor Szynowy Opole S.A. – 800 napraw
- ZNTK w Łapach S.A. – 410 napraw
- ZPNTiM "TABOR" M. Dybowski s. j. – 110 napraw
- WAGREM Sp. z o.o. – 220 napraw
- Gorzów Wagony Sp. z o.o. – 150 napraw

W największej części zamówienia, dotyczącej napraw okresowych wagonów-węglarek przetarg został unieważniony ze względu na zbyt wysoki poziom cen oferowany przez wykonawców. PKP CARGO zadecydowało zwiększyć naprawy we własnym zapleczu technicznym w 2008 roku do poziomu 7 tys. sztuk wagonów, tj. o 12% więcej niż w roku ubiegłym. W ten sposób, po raz pierwszy w historii Spółki więcej wagonów zostanie wyremontowanych z wykorzystaniem własnych możliwości technicznych niż przy udziale zewnętrznych zakładów naprawczych. I tak największy kawałek tortu, na który liczyli wykonawcy remontów nie zostanie zjedzony. Zamiast ogromnego przyspieszenia w branży remontowej mamy standard.

źródło Biuro Prasowe PKP
Parowozem przez Wielkopolskę
NewsTowarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza wszystkich pasjonatów starej kolei oraz fanów fotografii na przejazd pociągiem retro pod nazwą "Parowozem przez Wielkopolskę". Przejazd organizowany jest w dniu 12.04.2008 na trasie Leszno - Jarocin - Krotoszyn - Leszno i oprócz wspaniałej imprezy dla miłośników kolei jest okazją do uczczenia przypadającej właśnie 120 - tej rocznicy powstania linii Leszno - Jarocin. Więcej szczegółów znajdziecie pod TYM adresem. Nie zabraknie na tym przejedzie i naszej wesołej gromadki a ekipa ŁKMK zapowiada się dość licznie.
Wesołych Świąt
Powiększanie galerii
GaleriaNasz klubowy kolega Radek Pasternak zabrał się na poważnie za cyfrową archiwizację swoich ogromnych zbiorów zdjęć kolejowych wykonywanych techniką analogową. Z kilku tysięcy fotek będziemy wybierali co smaczniejsze kąski i systematycznie je prezentowali. Głównie bedą to tego typu KLIK! smaczki. Miłego oglądania
PKP CARGO modernizuje lokomotywy w PESIE
Kolej Od jesieni 2007 roku jest realizowany w bydgoskim holdingu „Pojazdy Szynowe PESA S.A.” program modernizacji lokomotyw ST44 dla PKP CARGO S.A. Do końca br. taki proces przejdzie łącznie 25 maszyn. Modernizacja obejmuje m.in. wymianę silnika spalinowego z dwusuwowego na ekonomiczniejszy czterosuwowy, modernizację układu pociągowo-zderznego, zabudowę nowych elementów w układzie elektrycznym oraz unowocześnienie kabiny maszynisty. Da to w efekcie zmniejszenie zużycie paliwa i oleju, wydłużą się przebiegi między naprawami głównymi, a koszty obsługi obniżą się nawet o połowę. Niektóre z tak zmodernizowanych lokomotyw już jeżdżą, a testy, którym je poddano, potwierdziły wcześniejsze założenia eksploatacyjne.

źródło: Biuro prasowe PKP
Jesteśmy szybsi i sprytniejsi?
KlubOto fragment artykułu na dużym znanym kolejowym portalu
":...Stadler na razie pilnie strzeże pociągów na terenie zakładu. Za kilka dni szykuje oficjalną prezentację dla oficjeli i dziennikarzy...". i jako komentarz do tego nasza fotka z tego weekendu :)
KLIK
Brytyjskie klimaty
NewsCzy to zasługa coraz większej rzeszy naszych rodaków pracujących na Wyspach, że coraz częściej ocieramy się o brytyjskie klimaty nie wyjeżdżając z Polski? Britpop, londyńskie steki, angielskie słowa już nawet w języku potocznym, nawet teraz typowo angielska pogoda... No i coraz więcej lokomotyw made in UK. W sobotę 9 lutego br. zapraszamy na oficjalnie uruchomienie parowozu GWR 5521, które odbędzie się na stacji Wrocław Główny. Maszyna z 1927 roku przyjechała do Polski w kwietniu ub. r. na 100-lecie parowozowni w Wolsztynie. Jesienią podczas Grand Prix Lokomotyw Parowych w Budapeszcie uzyskała tytuł najpiękniejszej maszyny na tej imprezie.
Kliknij by powiększyć
źródło: Biuro prasowe PKP
Relacja z Warsztatów Poznań 2008
KlubNasz klubowy kolega Kpt. Nemo podesłał relację z wyjazdu na Warsztaty Modelarskie zorganizowane w Poznaniu przez Polski Zwiazek Modelarzy Kolejowych. Zapraszamy do lektury
Kosmetyka
wwwOglądając ostatnie statystyki odwiedzin poszczególnych działów trochę przeorganizowałem zawartość i układ paneli na stronie głównej. Mam nadzieję, że ułatwi to odrobinę nawigację na stronie oraz poprawi dostęp do najciekawszych elementów. Ankiety wobec braku zainteresowania zostały usunięte. Trwają prace nad lepszym zabezpieczeniem przed spamerskimi i pornograficznymi atakami na system komentarzy jakie pojawiają się w ostatnim czasie. Jeśli znacie system php-fusion i potraficie pomóc zapraszam do indywidualnego kontaktu.
100 lat dla Włodara !!
Klub
Z okazji dzisiejszych urodzin, naszego klubowego kolegi Włodara, życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, radości, samych sukcesów i powodzenia. Włodar , Włodar trzymaj się !!!

Sto lat, sto lat , sto lat, sto lat niechaj żyje nam!

życzy załoga ŁKMK
PKP CARGO naprawi ponad 700 lokomotyw
KolejW wyniku postępowania przetargowego do Spółki NEWAG w Nowym Sączu w latach 2008 – 2010 skierowanych zostanie do naprawy ponad 700 lokomotyw spalinowych PKP CARGO S.A. Kontrakt opiewa na łączną kwotę prawie 250 milionów złotych. To największa w historii PKP CARGO inwestycja w modernizację taboru trakcyjnego.


Żródło: Biuro prasowe PKP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!