Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
PKP CARGO naprawi ponad 700 lokomotyw
KolejW wyniku postępowania przetargowego do Spółki NEWAG w Nowym Sączu w latach 2008 – 2010 skierowanych zostanie do naprawy ponad 700 lokomotyw spalinowych PKP CARGO S.A. Kontrakt opiewa na łączną kwotę prawie 250 milionów złotych. To największa w historii PKP CARGO inwestycja w modernizację taboru trakcyjnego.


Żródło: Biuro prasowe PKP
Warsztaty w Poznaniu
KlubW dniach 26-27 stycznia 2008 roku Polski Związek Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei organizuje w Poznaniu "Warsztaty modelarskie".
Wiodącymi tematami będą:
- budowa makiet modułowych (podstawy, kształtowanie terenu, wykonywanie elementów krajobrazu),
- sterowanie cyfrowe na makietach, budowa instalacji elektrycznych,
- waloryzacja taboru,
- zasady prowadzenia ruchu pociągów na makiecie.
Nie zabraknie na nich również naszej wesołej gromadki. Po krótkiej i rzeczowej dyskusji ustaliliśmy, że pokażemy nasze techniki elektrosadzenia oraz zazieleniania modułów (wyśmienicie się będzie do tego nadawał nowy, brakujący łącznik szlakowy, potrzebny do zamknięcia pętli naszej makiety) jak również sposoby na patynowanie modeli taboru.
Małe podsumowanko
NewsKoniec roku zawsze obfituje w podsumowania, statystyki, zestawienia wszelkiej maści. Pobawmy się i my w coś takiego. Działalności samego klubu nie będę robił bo jestem w nim dopiero od połowy roku. Podam natomiast garść danych dotyczących naszej strony:
Od początku swego istnienia:
- strona została wyświetlona ponad 160K razy
- system zarejestrował niemal 4K odwiedzin z unikalnych adresów
- średnia dobowa ilość odsłon z unikalnych adresów to 120
- Najczęściej oglądają nas goście z Polski, USA, Niemiec i Wlk. Brytanii
- Mamy 32 zarejestrowanych użytkowników
- Najpopularniejsze przeglądarki to IE oraz Firefox
- Najczęściej używanym systemem był Windows XP
- Najpopularniejszymi działami są Galerie oraz Artykuły

W tym czasie udało nam się napisać:
188 postów na forum, 136 wiadomości w Sohutboxie, dopisać 30 komentarzy, 48 newsów oraz 65 artykułów
Zamieściliśmy:
146 fotek w galeriach głównych, 229 w galeriach Aliens oraz 86 w galeriach kolei wąskotorowych.

Ocenę tego czy to dużo czy też mało i czy serwis żyje pozostawiam Wam. Mnie cieszy głównie fakt że serwis powoli się rozwija, przybywa czytelników oraz materiałów a większość osób nastawiona jest do niego przychylnie. Postaram się utrzymać tą tendencję.
Szczęśliwego Nowego Roku
Klub
Szczęśliwego Nowego Roku, samych radości i uśmiechów, spełnienia wszystkich marzeń, niepowtarzalnych fotek, samych udanych modeli, kilometrów szlaku, planowych odjazdów i przyjazdów, nowego taboru , a przede wszystkim wolnego czasu na rozwijanie naszych pasji


życzy w 2008 roku Łódzki Klub Modelarzy Kolejowych
Kolejny update galerii
wwwLeniwy sobotni wieczór zaowocował kolejnym sporym update'm naszych galerii. Doszło około 20 nowych zdjęć Radka Pasternaka (zarówno PKP jak i przewoźnicy prywatni) oraz kilka ujęć z LHSki autorstwa Pawła Radeckiego. Tradycyjnie zapraszam do oglądania.
Grupa PKP rozdziela lokomotywy
KolejSpółki należące do Grupy PKP otrzymają około 650 lokomotyw. Dotychczas zarządzało nimi tylko PKP Cargo, które od pozostałych przewoźników pasażerskich ściągało słone, wielomilionowe opłaty za ich dzierżawę. PKP robi porządki w grupie. Firma rozdziela lokomotywy między poszczególne spółki pasażerskie. Do PKP Intercity, PKP Przewozy Regionalne i nowo tworzonej spółki PKP Interregio trafi około 650 lokomotyw, które obsługują pociągi pasażerskie. Intercity ma otrzymać 110 lokomotyw elektrycznych, PKP PR - 249 elektrycznych, a Interregio - 210 elektrycznych i 80 spalinowych. W PKP Cargo zostanie około 3 tys. lokomotyw obsługujących pociągi towarowe.

źródło: "Rynek Kolejowy"
Życzenia
Klub
Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłej rodzinnej atmosfery, trafionych prezentów, oraz spełnienia wszystkich marzeń,

życzy załoga
Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych
Życie klubowe
KlubAura za oknem nie nastraja optymistycznie i jakiekolwiek inicjatywy plenerowe zostają siłą rzeczy na najbliższy okres wykluczone. W klubie niewiele się dzieje, a na pewno nic godnego odnotowania. Przychodzą do głowy rożne ciekawe pomysły, niektóre są już wręcz na deskach kreślarskich ale za wcześnie by mówić o konkretach. Jarek zajął się modelami Eaosów (mamy nadzieję ujrzeć wreszcie zdjęcia tu na stronie...), Piotrek męczy Jan-Kolowe Gagsy a ja walczę z Gutzoldowatym "gagarinem" oraz starą dobrą dwuczłonową Bipą. Radek przegląda swoje kolosalne archiwum zdjęć i selekcjonuje co ciekawsze fotki, które staram się na bieżąco umieszczać w odpowiednich galeriach, więc zaglądajcie tam często bo niemal codziennie jest coś tam dorzucane. Poza tym tradycyjne środowe spotkania upływające w niezmiennie sympatycznej atmosferze.
Update galerii
wwwDziś znalazłem chwilkę czasu i wrzuciłem na stronę kilkanaście nowych zdjęć autorstwa Radka Pasternaka, głównie do albumów "Aliens" (fotki CTL, LOTOS, PCC i innych). W przygotowaniu mam jeszcze kilka zdjęć z LHS oraz zaległe krótkie fotostory z imprezy na Ostbannie. Zapraszam do oglądania.
Modernizacja taboru PKP Cargo
KolejW siedzibie PKP CARGO S.A. w Warszawie odbyła się 11 bm. konferencja prasowa poświęcona modernizacji taboru trakcyjnego Spółki. W spotkaniu, obok przedstawicieli zarządu Spółki PKP CARGO , udział wzięli członkowie kierownictwa Zakładów Naprawczych Lokomotyw Elektrycznych S.A. w Gliwicach oraz Pojazdów Szynowych PESA Bydgoszcz S.A., z którymi największa spółka Grupy PKP podpisała umowy na modernizację lokomotyw serii ET 22 i ST 44. Zapoczątkowany w 2007 roku program modernizacji lokomotyw PKP CARGO S.A. obejmuje rewitalizację 49 lokomotyw serii ET 22 i 15 lokomotyw serii ST 44. W ciągu trzech lat trwania umowy z ZNLE lokomotywy ET 22 przejdą gruntowny remont podwozia, układów hamulcowych i sterowania, systemu diagnostyki pokładowej oraz urządzeń pomocniczych. "Gagariny" będą remontowane w zakładach PESA a zaplanowane na rok prace mają na celu przede wszystkim obniżenie kosztów eksploatacji lokomotyw, minimalizację ich wpływu na środowisko naturalne oraz podniesienie komfortu pracy maszynistów.

żródło: Biuro prasowe PKP
Nowe "Gagariny" na polskich torach
KolejNa początku przyszłego roku zobaczymy na polskich torach kolejne nowe lokomotywy. Będą to dwie sztuki serii 311D zbudowane w oparciu o konstrukcję M62 a zakupione od Newagu przez spółkę LHS. Wygląd lokomotywy wzbudza sporo kontrowersji wśród miłośników kolei i mimo niewielu prezentacji ma już sporo zwolenników jak i przeciwników. Osobiście nie mogę się doczekać by zobaczyć go w barwach LHS czy może niedługo w klasycznych PKP...
Nowe lokomotywy w PKP Cargo
Kolej22 listopada w siedzibie PKP Cargo odbyło się uroczyste podpisanie umowy leasingu na 6 wielosystemowych lokomotyw TRAXX F140MS. Lokomotywy te, produkcji Bombardier Transportation, spełniają wszelkie wymagania dla ruchu kolejowego w Europie i posiadają homologację na Polskę, Niemcy i Austrię. TRAXXy będące przedmiotem zamówienia są lokomotywami elektrycznymi, dysponują mocą 5.6 MW, wyposażone są w różne systemy trakcyjne (15kV / 25 kV AC, 1.5kV / 3kV DC) i rozwijają prędkość do 140 km/h.
CTL zmienił właściciela
KolejW dniu 21 listopada 2007 r. podpisano umowę, na podstawie której 75% CTL Logistics, zostało wykupione od jej założyciela Jarosława Pawluka, przez europejski fundusz private equity Bridgepoint. Wartość transakcji nie została ujawniona, nieoficjalnie mówi się, że mogła zamknąć się w przedziale od 300 do 400 mln euro, czyli sięgnąć 1,5 mld zł
Grupa CTL założona w 1992 r., prowadzi działalność w czterech podstawowych obszarach: transport kolejowy, spedycja, zarządzanie bocznicami kolejowymi oraz rekultywacja obszarów górniczych. W tym zakresie CTL koncentruje się na transporcie węgla i koksu, paliw płynnych, materiałów chemicznych oraz materiałów budowlanych i stali.
Grupa świadczy pełny zakres usług logistycznych i zapewnia rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów, korzystając z własnej bazy aktywów. W jej skład wchodzą bocznice kolejowe o łącznej długości 660 km, 176 lokomotyw, 4.828 wagonów oraz strategicznie zlokalizowane terminale przeładunkowe do transportu lądowego i morskiego. Grupa zatrudnia ponad 2.500 pracowników i w roku 2006 osiągnęła przychody w wysokości 974 mln złotych (249 mln euro).
Strona ponownie on-line
wwwWitajcie po długiej przerwie spowodowanej awarią serwera hostingowego. Na szczęście mimo uszkodzenia dwóch dysków oraz płyty głównej udało się odzyskać 100% zawartości strony. Aktualnie mamy szybszą maszynę więc i odbiór naszego serwisu powinien się poprawić .
PKP - wyniki po 9 miesiącach 2007
KolejW ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku z usług przewoźników Grupy PKP skorzystało 166,8 mln pasażerów - o 5,8 mln więcej niż w ciągu dziewięciu miesięcy zeszłego roku.
Wszyscy przewoźnicy pasażerscy Grupy PKP cieszyli się w tym roku większym zainteresowaniem klientów. Ich liczba wzrosła w PKP Przewozy Regionalne (o 4,2 mln), w PKP Intercity (o 0,7 mln) i PKP SKM w Trójmieście (o 0,9 mln).
To już drugi rok w którym rośnie ilość pasażerów przewoźników Grupy PKP. W 2006 roku wzrost ten przez pierwsze dziewięć miesięcy roku wyniósł 4 mln pasażerów.

źródło: Biuro prasowe PKP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-12-2018 21:15
14 grudnia to taki nadzwyczajny dzień, kiedy łamiemy się flexami i życzymy sobie wszystkiego pzejezdnego... kto ma chęć i ochotę... zapraszamy na wigilię klubową.

20-11-2018 16:14
Zaktualizujcie skład klubu połowa ludzi już nie jest członkami klubu, a największą żenadą jest pokazywanie jako skarbnika człowieka który od kilku lat nie płaci składek, i powinien sam si

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!