Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
PCC Rail co raz lepiej
KolejUbiegłoroczny dwukrotny wzrost przychodów do ponad 395 mln zł to zasługa konsolidacji grupy, składającej się z 13 spółek. I coraz lepiej radzi sobie na torach.
W ubiegłym roku spółka PCC Rail Szczakowa zmieniła się w holding w wyniku konsolidacji ośmiu spółek. Powstała PCC Rail Holding składająca się z 13 podmiotów. To dzięki temu przychody wzrosły z prawie 200 mln zł do 395 mln zł, a wartość aktywów - dwukrotnie. Ubiegłoroczny zysk to ponad 38 mln zł. W tym samym czasie na inwestycje spółka przeznaczyła rekordową w swojej historii kwotę 152 mln zł. Zgodnie z prognozami rok 2007 ma przynieść PCC Rail przychód w wysokości od 415 mln zł do 750 mln zł. - Kwota 415 mln zł nie obejmuje przychodów spółki PTK Rybnik, której prawie 50 proc. udziałów holding kupił w tym roku. Spółka czeka na zgodę UOKiK, by przejąć kolejne 35 proc. akcji. PCC Rail stał się też właścicielem spółki Drobnica w szczecińskim porcie. Władze PCC wiążą duże nadzieje z rozwojem tego portu, a co za tym idzie - z wymianą handlową z krajami skandynawskimi i południowymi. Inwestycje w 2007 r. zamkną się kwotą 80 mln zł. W przyszłym roku mają sięgnąć 300-400 mln zł. W tym roku doszło również do utworzenia spółki joint venture z brytyjskim przewoźnikiem Arriva, który wygrał przetarg na przewozy pasażerskie w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwsze pociągi zaczną obsługiwać regionalne trasy na początku grudnia. W przyszłym roku zacznie również działać powołana wraz z Deutsche Bahn spółka DB Railion, w której PCC ma 25 proc. udziałów. Zostało to niedawno docenione i PCC Rail Holding jako jedyny przewoźnik kolejowy znalazł się w gronie 20 najlepszych firm 2007 roku według rankingu gazety "Rzeczpospolita" i zdobył nagrodę "Dobra Firma". Jest to niezwykle prestiżowa nagroda, o czym może świadczyć fakt, że wręczana była przez wicepremier prof. Zytę Gilowską.

żródło: "Rynek Kolejowy"
Potrójny sukces
KlubSalon Hobby 2007 już za nami i nasz klub może cieszyć się potrójnym sukcesem. W zorganizowanych przy okazji targów IV Mistrzostwach Polski Modeli Kolejowych wzięło udział trzech naszych członków. W kategorii A1 drugie miejsce zdobył Jarek Ochęcki za model lokomotywy ET21-158 z wynikiem 94,3 pkt, w kategorii B2 srebro przypadło w udziale Maurycemu Kiszkiel-Makiewiczowi za jego wagon Kdsto - 93,3 pkt, oraz kolejne drugie miejsce, w kategorii A2 wywalczyła moja SU42-533 z wynikiem 92,2 pkt. Pierwsze miejsca w odpowiednich kategoriach zdobyli Andrzej Frąckowiak za tramwaj LHB-Nesky, w B2 przyznano dwa pierwsze miejsca, za węglarkę Klagenfurt z ładunkiem dla Bernarda Sobczyka oraz za skład pociągu towarowego dla Tomasz Szmita. W A2 miała miejsce podobna sytuacja i tak tytuły otrzymali Piotr Ogrodnik za Tkt48-29 oraz Patrycjusz Adamczyk za Ol49-23. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłorocznym konkursie ujrzymy jeszcze więcej modeli a konkurencja okaże sie jeszcze silniejsza.
Pełna relacja z targów ukaże się nie wcześniej niż w najbliższy weekend, tradycyjnie po zebraniu wszystkich zdjęć i wyselekcjonowaniu najciekawszych.
Zaległe relacje
KlubPrzygotowania do wyjazdu są już za nami. Moduły przygotowane do transportu, podobnie jak i nasze modele. Skład wyjazdowy znany i spokojnie czekamy do jutra (wyjazd o jakiejś barbarzyńskiej porze, o 5-tej rano to się można kłaść spać ale żeby wstawać...). Wreszcie też znalazłem chwilkę aby wrzucić na stronę drugą część relacji z targów Trako 2007. Znajdziecie ją Tutaj, pierwsza część zaś zapisana jest Tu. Miłej lektury i do zobaczenia na Salon Hobby 2007 w Poznaniu.
Destination Salon Hobby 2007
KlubUdział w Trako2007 naładował wielu z nas nową energią do pracy i na środowym spotkaniu pojawiło się sporo osób. Atmosfera wyjazdowa ;-) oraz wspólne spędzanie czasu zaowocowała licznymi planami budowy modeli jak i pewnego kierunku rozwoju naszej makiety. Jeszcze w Gdańsku podjęliśmy decyzję o wyjeździe na targi "Salon Hobby 2007" w Poznaniu, które odbędą się w dniach 27-28.10.2007 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mimo wcześniejszej innej koncepcji postanowiliśmy jednak zabrać kilka modułów, tym razem będzie to przejazdowy fragment H0 "Leśmierza".

Aby wyjazd by jeszcze ciekawszy, postanowiliśmy wziąć też udział w Mistrzostwach Polski w Modelarstwie Kolejowym. Do konkursu zgłoszony został model ET21 Jarka oraz mój "polsat". Obaj, jako debiutanci, traktujemy start jako czystą formę rozrywki choć dopracowany "sputnik" ma naprawdę spore szanse na dobry wynik.
Problemy z www
wwwJak pewnie zauważyliście od kilku dni są poważne problemy z poprawnym funkcjonowaniem serwisu. Niestety brak dogłębnej znajomości konstrukcji samego php-fusion jak i nawał obowiązków zawodowych nie pozwala mi zająć się dogłębnie problem i usunąć usterkę. Mam nadzieję, że w weekend znajdzie się odrobina czasu i postawię wszystko na nogi.
Trako 2007 za nami
KlubTargi Trako 2007 już za nami. Klubowicze z naszą makietą oraz modelami szczęśliwie wrócili w całości do domów. Wyjazd trzeba zaliczyć do bardzo udanych, cztery dni sympatycznej zabawy i masa wrażeń pozostaną na długo w pamięci. Obszerna relacja z tego wyjazdu w dziale Wycieczki pojawi się pod koniec tygodnia, kiedy trafią do mnie wszystkie zdjęcia i wybierzemy te najlepiej oddające klimat imprezy. Na gorąco tylko dodane są zdjęcia do działu Aliens, choć i te oczywiście zostaną uzupełnione.
Trako 2007
KlubOstatnie dni w Klubie upłynęły pod znakiem przygotowań do udziału w Trako 2007. Najprawdopodobniej będzie to nasz ostatni wyjazd z makietą w najbliższym czasie. Burzliwe dyskusje i napięta atmosfera zostały ostudzone i odłożone na spokojny okres potargowy. Wtedy bez napięcia czasowego zaplanujemy działania na przyszłość bliższą i dalszą. Być może wybierzemy się w mniejszym gronie na Model Hobby do Poznania aby wystartować w Mistrzostwach Polski w modelarstwie kolejowym lecz ostateczne decyzje zapadną podczas Trako. Dziś wszystkie wystawowe moduły wraz z nowym odejściem wąskotorowym zostały zapakowane i zabezpieczone na czas transportu. Jutro rano pozostaje tylko weryfikacja czy wszystko jest zabrane i ruszamy w drogę.

Do zobaczenia w "Świecie Małej Kolei" na Trako 2007
PKP Intercity kupuje nowe wagony
KolejPKP Intercity ogłosiła przetarg nieograniczony na zakup 30 nowych wagonów pasażerskich - poinformowała spółka w środę w komunikacie. Przewoźnik chce kupić trzy wagony bezprzedziałowe klasy 1, trzy wagony przedziałowe klasy 1 (z czteroosobowymi przedziałami menedżerskimi), osiem wagonów bezprzedziałowych klasy 2, trzy wagony przedziałowe klasy 2 przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, trzy wagony restauracyjne, dziesięć wagonów sypialnych (każdy z 2 przedziałami luksusowymi - łazienką, wyposażeniem audio-wideo).

źródło (Biuro prasowe PKP)
Statystyki
wwwKilka osób pytało mnie o licznik odwiedzin strony. Otóż jest on od samego początku i znajduje się w stopce strony. Pokazuje ilość wyświetleń strony głównej. Oprócz tego jedna z wtyczek php-fusion generuje bardzo sympatyczne statystyki. Oto garść informacji jakie zarejstrował system od 05.08.2007 do dziś:


 • Ilość unikalnych adresów - 1 540 (sierpień - 623, wrzesień - 729, pażdziernik - 188)

 • Średnio mamy 50 unikalnych wizyt dziennie (max było 114 - 19.08.2007)

 • Ilość wyświetleń strony - 38 597 (sierpień 17 320, wrzesień - 19 589, pażdziernik - 1 688)

 • Obejrzeli nas ludzie z 17 krajów (Najczęściej - Polska, Stany Zjednoczone, Niemcy, Wlk. Brytania)

 • Największym zainteresowaniem cieszą się nasze Artykuły, oraz Galeria i Aliens

 • Ludzie trafiają do nas najczęściej dzięki: wpisaniu bezpośrednio adresu (72%), poprzez Google (14%), linki z innych stron (7%)

 • Dane te pokazują, że warto poświęcić odrobinę pracy i czasu a efekty przyjdą same. Cieszy fakt, że serwis działa, że się rozwija. Być może np. artykuły kolegi Włodara zmobilizują innych członków Klubu do zamieszczenia swoich tekstów lub zaprezentowania własnych dokonań a licznik odwiedzin znacznie przyspieszy.
  Nowe artykuły
  KlubNasi Klubowicze, kolejny raz uaktywnili swoje talenty pisarskie i podrzucili parę kilobajtów tekstu. W nostalgiczną podróż z tramwajem typu N na linii "0" zabiera nas Kpt. Nemo. Kolega Nemo uraczył nas też namierzeniem widzewskiego pomnika, parowozu Tkh updatując fotki w dziale Wydarzenia. Paweł Włodarczyk natomiast zapoczątkował nową kategorię artykułów kolejowych, opisując sposoby ogrzewania rozjazdów stosowane przez PKP. Dziś też powinny ukazać się uaktualnienia artykułów Meggido oraz mój własny obrazujący postęp prac nad modelami.
  Skierniewice Express
  NewsJak donosi nasz Ojciec Założyciel Kpt. Nemo, w ramach wcześniej wspomnianych Dni Transportu Publicznego czeka nas kolejna atrakcja. Dzięki Fundacji Era Parowozów w sobotę 22 września 2007 r. o godzinie 9:05 z Dworca Warszawa Gdańska do Skierniewic wyruszy pociąg retro "Skierniewice Express". Będzie on zestawiony z zabytkowych wagonów z początku XX wieku, a przyprowadzi go do Skierniewic parowóz Ok1-359 wyprodukowany w 1917 r . Od ok. godz. 12.00 do godz. 14.15 parowóz i wagony będzie można oglądać na terenie Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1). O godz. 15.00 z peronu stacyjnego pociąg wyruszy z powrotem do Warszawy. W Skierniewicach dla przyjezdnych turystów przewidziano zwiedzanie historycznych eksponatów zgromadzonych w Parowozowni oraz zabytków Skierniewic. Pod okiem przewodników PTTK z Oddziału „Szaniec” będzie można zwiedzić m. in. osadę pałacową w Skierniewicach, pospacerować po parku.

  Edit: Krótki fotoreportaż z tej imprezy znajdziecie Tutaj
  Dni Transportu Publicznego
  KolejW dniu 22 i 23 września po raz kolejny na terenie miasta Warszawy organizowany jest przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Grupę PKP i Koleje Mazowieckie „Dzień bez Samochodu” czyli Dni Transportu Publicznego. 23 września jest dniem kolejowym Dni Transportu Publicznego. Metro Warszawskie otwiera dla publiczności swoją Stację Techniczno Postojową na warszawskich Kabatach, a Grupa Polskie Koleje Państwowe prezentuje na Dworcu Gdańskim w Warszawie wszystkie nowości i atrakcje kolejowe z całej Polski. W tym roku od godziny 11.00 do godziny 16.00 obejrzeć będzie można między innymi zobaczyć takie nowości jak: nowe pociągi PKP Przewozy Regionalne ED74 Bydgostia i Acatus, które kursują między Warszawą a Łodzią, zmodernizowany pociąg aglomeracyjny EN57, wagon konferencyjny i wagony gastronomiczne PKP Intercity, pociąg sieciowy PKP Energetyka, lokomotywy PKP Cargo oraz najnowszy pociąg EW60 Kolei Mazowieckich. Będzie również coś dla miłośników „retro”. Na Dworzec Gdański przyjedzie lokomotywa parowa Ok1 z 1907 roku oraz odrestaurowana „salonka” Bolesława Bieruta. OK1 to najstarsza czynna lokomotywa PKP CARGO w Polsce.

  źródło: Biuro prasowe PKP
  Urlop
  wwwW dniach 06.09.2007 - 20.09.2007 wybieram się na mały wypoczynek, niestety bez dostępu do sieci. W związku z tym przez najbliższe dwa tygodnie strona nie będzie aktualizowana za co z góry przepraszam. Forum, shoutbox oraz PM oczywiście działać będą cały czas jak również nadsyłanie Waszych prac.
  Do zobaczenia po powrocie.
  Cargo + LHS
  Kolej PKP Cargo oraz PKP LHS podpisały umowę o współpracy przy międzynarodowych przewozach towarowych na Ukrainę. Nie jest to rewolucja, i od strony rynkowej w zasadzie nie zmieni się nic jednakże od strony klienta na usługi przewozowe znacznie zmniejszy to biurokrację. PKP Cargo deklaruje, że nowe rozwiązanie pozwoli zaoferować klientom obu przewoźników korzystniejsze ceny. CTL Logistics "odpowiedział" mocnym uderzeniem otrzymując certyfikat bezpieczeństwa uprawniający do korzystania z holenderskiej infrastruktury kolejowej. Na wschodzie CTL podpisał porozumienia dwustronne z operatorami kolejowymi z krajów byłego Związku Radzieckiego. Dzięki temu CTL może teraz samodzielnie realizować przewozy kolejowe towarów od Morza Północnego po wschodnie granice UE.
  Co pokażemy?
  KlubKilka osób pytało co ŁKMK zamierza pokazać na "Świecie Kolei" podczas targów TRAKO2007 oraz o plan rozstawienia modułów. Otóż zgodnie z kierunkiem ostatnich działań klubowych nasze moduły wejdą w skład Polskiej Makiety Wąskotorowej. Zaprezentujemy rozbudowany moduł cukrowni "Leśmierz" połączony z modułami Roberta Wolskiego. Schemat rozstawienia oraz plan modułów poniżej
  Kliknij by powiększyć Kliknij by powiększyć
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Losowa Fotka
  Shoutbox
  Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

  05-12-2018 21:15
  14 grudnia to taki nadzwyczajny dzień, kiedy łamiemy się flexami i życzymy sobie wszystkiego pzejezdnego... kto ma chęć i ochotę... zapraszamy na wigilię klubową.

  20-11-2018 16:14
  Zaktualizujcie skład klubu połowa ludzi już nie jest członkami klubu, a największą żenadą jest pokazywanie jako skarbnika człowieka który od kilku lat nie płaci składek, i powinien sam si

  19-09-2018 15:33
  Melduję się! Grin

  10-09-2018 09:57
  Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

  06-09-2018 20:00
  Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

  06-09-2018 19:48
  Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

  06-09-2018 14:05
  Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

  24-10-2017 17:52
  Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

  18-11-2016 10:19
  Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

  15-10-2016 06:11
  Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

  23-09-2016 08:45
  Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

  23-09-2016 08:31
  Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

  29-08-2016 19:40
  My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

  21-08-2016 08:49
  Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
  nia?

  15-07-2016 12:48
  serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

  Copyright © 2007, Created by Acid Rain
  Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!