Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Nowe artykuły
KlubNasz nadworny pisarz i reporter, Kpt. Nemo, który słowem włada bieglej niźli rycerz Wołodyjowski szablą, spisał i przedstawił nam swoje relacje z wyjazdów klubowych do Chabówki, na V Warsztaty Modelarskie w Bielsku-Białej oraz Parowozjadę 2007. Talenty redaktorskie ujawnił też kolega Włodar zamieszczając ciekawy artykuł o skali TT. Zapraszamy do lektury.
Prezentacja nowego pociągu
Kolej

Dziś rano w Katowicach rozpoczęła się trasa promocyjnych przejazdów pociągu FLIRT/TILO po Polsce. Finał tej trasy to uroczyste otwarcie zakładu montażu pojazdów szynowych firmy Stadler Polska w Siedlcach. W dniu jutrzejszym tj. 31 sierpnia firma Stadler zaprezentuje swój pociąg na stacji Wrocław Główny, a 3 września na Dworcu Głównym w Poznaniu. 5 września pojazd dotrze przez Warszawę do Siedlec. Mazowsze i Śląsk, które jako pierwsze województwa w Polsce zamówiły pojazdy FLIRT firmy Stadler, dołączą do takich regionów i miast jak Bazylea i Wiesental w Szwajcarii, Południowy Tyrol w Austrii, Nadrenia Północna-Westfalia w Niemczech, Gargano we Włoszech, Budapeszt na Węgrzech oraz Helsinki w Finlandii, które już kupiły pociągi FLIRT. Oficjalny debiut pojazdów FLIRT miał miejsce w Szwajcarii w 2002 roku

Kliknij by powiększyć

Wygodny i ekonomiczny FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train) jest 4-członowym pociągiem motorowym, z 212 miejscami siedzącymi i 284 miejscami stojącymi

Forum otwarte
wwwOd dziś w naszym serwisie działa publiczne forum Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Możecie na nim podyskutować o wszelkich sprawach dotyczących klubu, modelarstwa czy też kolei. Podzielić się informacjami lub uzyskać pomoc w zakresie budowy własnych modeli. Dostęp do forum jest publiczny, jednakże do pisania postów konieczna jest rejestracja w systemie www.

ZAPRASZAMY


Trako 2007
KlubW dniach 10.102007 - 12.10.2007 odbędzie się w Gdańsku VII edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2007 będące największym a zarazem najbardziej prestiżowym w Polsce, spotkaniem branży transportu szynowego. Jak poprzednio zorganizowany zostanie "Świat Małej Kolei", impreza uzupełniająca program targów o ważny element związany z propagowaniem kolei nie tylko wśród profesjonalistów. Zaprezentowane zostaną makiety, dioramy i modele, ukazujące dorobek modelarzy nie tylko z Polski. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Modelarzy i Miłośników Kolei odbędą się Mistrzostwa Polski w Modelarstwie Kolejowym. Łódzki Klub Modelarzy Kolejowych zaprasza do odwiedzenia naszego stoiska. Zaprezentowany zostanie moduł cukrowni "Leśmierz", jako część Polskiej Makiety Wąskotorowej, oraz nasz tabor. Więcej szczegółów podamy niebawem a dodatkowe informacje na temat samych targów znajdują się na oficjalnej stronie MTG SA.
CTL Logistics transportuje zboże przez cztery granice
KolejCTL Logistics GmbH rozpoczął realizację nowego kontraktu na przewozy zboża z Europy Wschodniej do francuskich miast Beinheim i Lestrem. Do końca tego roku dostawca usług logistycznych przetransportuje na wspomnianej trasie łącznie prawie 35.000 ton zboża na zlecenie DHL Rail Europe. Przy realizacji przewozów CTL koordynuje współpracę prywatnych i państwowych przewoźników z kilku krajów Europy.

źródło: Centrum prasowe CTL
PCC Rail rośnie w siłę
Kolej23.08.2007 zakończyły się negocjacje w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego udziałów w spółce PTKiGK SA w Rybniku przez Holding PCC. Pierwotna informacja dotyczyła przejęcia PTKiGK Zabrze, jednakże należy pamiętać, że obie spółki są powiązane: PTKiGK Rybnik posiada ok. 30% udziałów w spółce Trawipol, a ta z kolei ok. 90% udziałów w PTKiGK Zabrze.Teraz najprawdopodobniej wymagana będzie zgoda UOKiK na przejęcie 100 proc. akcji PTKiGK Rybnik przez PCC. W razie powodzenia tego przedsięwzięcia, spółka-matka PCC przekaże część udziałów spółce-córce PCC Rail, zachowując jednak pakiet kontrolny. Konsolidacja takich firm to pozytywne zjawisko na naszym rynku. PCC Rail staje się drugą, obok CTL Logistics bardzo poważną konkurencją dla PKP Cargo. Nie należy też zapominać o wejściu na rynek przewozów towarowych kolejnej zagranicznej grupy logistycznej Freightliner.
Premiera ED74
KolejNowy nabytek PKP Przewozy Regionalne do obsługi połączenia Łódź-Warszawa miał swoją oficjalną prezentację na Dworcu Łódź Fabryczna. W błysku fleszy, przy dźwiękach muzyki Johna Williamsa oraz wystrzałach korków od szampana wtoczyła się wiśniowo-czarna strzała w wypucowane perony naszej poczciwej stacji. Więcej informacji i kilka osobistych wrażeń przeczytacie Tutaj
Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa
NewsGnieźnieńska Kolej Wąskotorowa doczekała się własnej witryny internetowej. Nowy portal www.gkw-gniezno.pl powstał dzięki Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego przy współudziale EFRR i zawiera komplet informacji o kolei wąskotorowej w tamtejszym regionie. Jako miłośnicy kolei wąskich zapraszamy do odwiedzenia tego ciekawego zakątka w Sieci.
Prezentacja ED74
KolejZgodnie z potwierdzoną przez rzecznika prasowego PKP Przewozy Regionalne p. Łukasza Kurpiewskiego , uroczysta prezentacja ED74 odbędzie się jutro na dworcu Łódź Fabryczna o godzinie 13:45. Nie może zabraknąć tam przedstawiciela naszej wesołej kompanii i zapewne też jutro będziemy mogli udostępnić fotki z tego wydarzenia.
Modernizacja EU07
Kolej

Trzy spośród 74 lokomotyw PKP Przewozy Regionalne, kupionych pod koniec grudnia ubiegłego, wyruszyło w drogę. Zmodernizowane pojazdy prowadzą pociągi pospieszne, łączące Wrocław z Gdynią, Świnoujściem i Warszawą.


Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Pierwsze trzy lokomotywy zostały zmodernizowane w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Oleśnicy. Z lokomotyw uniwersalnych EU07 zyskały parametry lokomotyw pospiesznych EP07. Pomalowane zostały w charakterystyczne bordowo-kremowe barwy. Kupno i modernizacja lokomotyw są możliwe dzięki pomocy publicznej w wysokości 100 mln zł. Stosowna umowa z Ministerstwem Skarbu Państwa została podpisana w grudniu ubiegłego roku.


żródło:PKP
Przeprowadzka strony zakończona!
KlubTak, to najprawdziwsza prawda. Przed chwila uporałem się z ostatnimi linijkami kodu, wkleiłem brakujące zdjęcia w relacjach, wydarzeniach i wystawach i poprawiłem parę drobiazgów. Od dziś

ŁÓDZKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH

posiada całkowicie nową, kompletną stronę www. Bez denerwujących reklam, i innych wyskakujących nie wiadomo skąd, śmieci. Od tej chwili możemy śmiało promować nasz aktualny adres czyli www.lkmk.pl . Poprzedni adres na serwerze PRV będzie jeszcze przez jakiś czas funkcjonował ale tylko jako przekierowanie na aktualny serwis.

Jednocześnie chciałem bardzo gorąco podziękować:

- mojemu ukochanemu Smokowi za wsparcie, cierpliwość i motywację i .... Ty Smoku już wiesz za co.. :)

- Łukaszowi Kisielewskiemu - za wszelką pomoc techniczną i serwerową

- Andrzejowi Filipczakowi - za pomoc przy elementach graficznych strony

- całej załodze ŁKMK za ciepłe przyjęcie do swojego grona.
Nowy numer "Świata Kolei"
NewsUkazał się nowy numer miesięcznika „Świat Kolei”.
Znajdziemy w nim m.in.
- kolejne części artykułów poświęconych kolejom wąskotorowym na Żuławach oraz wagonom wąskotorowym 1Aw.
- Artykuł poświęcony pociągom z przechylnym pudłem nadwozia "Pendolino" w Wielkiej Brytanii
- Najnowszą historię linii tramwajowych w Sankt Petersburgu
- Opisy imprez z okazji 150-lecia stacji Tarnowskie Góry oraz Dnia Dziecka na linii 283
- Ciekawostki dotyczące stacji Włocławek oraz Rokiciny

Kliknij by powiększyć

Nas modelarzy zainteresują zapewne, artykuł Romana Kozaka o cyfrowych dekoderach dźwięku w modelach lokomotyw ST43 oraz ST44, nowości 2007 PIKO oraz test modelu wagonu motorowego Lint 41 firmy Mechano. W czasopiśmie znajdziemy też, wciąż wzbudzające kontrowersje oraz burzliwe dyskusje, opracowanie panów: Marcina Turko oraz Leszka Lewińskiego pt."Norma dla polskiej makiety modułowej". Dziwić może fakt zamieszczania w oficjalnych czasopismach opracowań, które mimo wszystko nie są akceptowane ani uznawane jako norma przez sporą grupę modelarzy. Być może zbliżające się targi TRAKO2007, będące okazją do spotkania w szerszym modelarskim gronie, doprowadzą do jakiegoś porozumienia w tej drażliwej kwestii.
Prace trwają
KolejNiezależnie od powszechnie panującej opinii, że w tym kraju nic się już nie zmieni od czasu do czasu pojawiają się okruchy nadziei. W środę, w drodze na spotkanie klubowe, na przejeżdzie na Transmisyjnej zastać można było wciąż pracujących robotników. Święto, świętem ale terminy gonią i może rzeczywiście doczekamy się tych obiecanych 32 minut czasu przejazdu do Skierniewic.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Z ciekawostek dotyczących tych prac można było zaobserwować "stonkę" w ciekawym malowaniu. SM42-2568 należąca teraz prawdopodobnie (jeśli ktoś ma pewność, proszę o info) do PRKiL widywana była już w 2 wersjach, klasycznym zielonym z pomarańczowym paskiem oraz niebiesko-pomarańczowym.
Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
EC Opole
Foto: Łukasz Turek
EC Skawina
Teraz mamy kolejne, żółto-niebieskie, chyba najciekawsze:
Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Jeśli ktoś ma więcej zdjęć taboru PRKiL i chciałby się podzielić, chętnie otworzymy nową kategorię w dziale Aliens.
Przenosiny galerii ukończone
GaleriaMimo drobnych kłopotów udało się przenieść wszystkie zdjęcia z galerii ze starej strony. Spostrzegawczy pewnie wytkną od razu brak kategorii "bilety kartonowe", nie umieszczałem jej celowo. Otóż mam wątpliwości czy warto ją prezentować w takim kształcie jak jest, a druga sprawa to trochę nietypowy format obrazków. System php-fusion generuje automatycznie miniaturki zamieszczanych zdjęć a te w przypadku biletów wyglądają koszmarnie. Jeśli Klubowicze opowiedzą się za jej przywróceniem, coś się wymyśli, aby ją ładnie zaprezentować. Ostatnią rzeczą jaka pozostała do wykonania to uzupełnienie zdjęć w relacjach z wystaw oraz wycieczek i będzie można uznać przenosiny strony za kompletne.
Premiera nowego "kibla" wkrótce
KolejNowoczesny pociąg, który jeszcze w sierpniu zacznie wozić łodzian do Warszawy i z powrotem, przyjechał we wtorkowe południe na dworzec Łódź Fabryczna. Po krótkim postoju pojechał do Warszawy, ale jeszcze nie zabrał pasażerów. Była to jazda szkoleniowa dla maszynistów. Wcześniej testy odbywały się na Łodzi Kaliskiej. Pociąg zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 sierpnia, a następnego dnia wyruszy na trasę Łódź - Warszawa. W przyszłości będzie na niej kursować 11 takich składów.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!