Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 82
Najnowszy użytkownik: Acid_Rain
Ostatnie komentarze
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Taka sytuacja... B)
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Łódź - Warszawa: kolej traci pozycję
KolejPrzebudowa Dworca Fabrycznego, uciążliwy remont torów i bezpłatna autostrada sprawiły, że pociąg nie jest już bezkonkurencyjny dla dojeżdżających z Łodzi do Warszawy. W efekcie składy są krótsze i kursują rzadziej, a niektóre połączenia trzeba dotować. Coraz więcej jest też konkurujących z PKP IC i PR przewoźników autobusowych.
Trasa z Łodzi do Warszawy to ewenement w skali kraju w kwestii finansowania połączeń. Ruch regionalny na odcinkach Łódź – Skierniewice i Skierniewice – Warszawa dotują odpowiednie samorządy wojewódzkie, ale większość składów dalekobieżnych kursuje bez dofinansowania. Połączenia TLK pomiędzy Łodzią a stolicą nie zostały bowiem objęte umową z Ministerstwem Transportu. Rząd dokłada tylko do pociągów przelotowych, np. Wrocław – Łódź – Warszawa. Od czerwca 2009 roku miasta łączą też pociągi dotowane – Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zleca Przewozom Regionalnym kursy kategorii interRegio.
ŁKA: Będzie integracja z gminnymi autobusami?
KolejW połowie miesiąca (podczas VI Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2013, 13-14 listopada) zostanie podpisane porozumienie w sprawie integracji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i lokalnego transportu zbiorowego w gminach położonych na jej trasach. Urzędzie Marszałkowski Województwa Łódzkiego i przedstawiciele samorządów lokalnych są już po wstępnych uzgodnieniach w tej sprawie.
Łódź Fabryczna: Jest pozwolenie na tunel
KolejUprawomocniło się pozwolenie na budowę tunelu pomiędzy przystankiem Łódź Niciarniana a stacją Łódź Fabryczna. Dzięki wydanemu przez Łódzki Urząd Wojewódzki dokumentowi wykonawca może rozpocząć prace przy ścianach szczelinowych budowli.
Zapowiadany termin uzyskania pozwolenia kilkakrotnie przesuwano. Inwestor i wykonawca spodziewali sie jego wydania w końcu lipca, potem - w sierpniu, następnie pod koniec września. Podczas oczekiwania wykonywano prace porządkowe i kontynuowano budowę samego dworca. Przyczyną opóźnień były zmiany w pierwotnym projekcie, mające na celu ominięcie "soczewki wodnej" (podziemnego jeziora) w okolicach przystanku Łódź Niciarniana. Aby zminimalizować ryzyko zakłóceń na budowie i podtopień w pobliskich budynkach, zdecydowano się przesunąć wlot tunelu nieco na zachód. Dzięki temu tor w rejonie "soczewki" będzie biegł na mniejszej głębokości, co pozwoli ominąć podziemne wody od góry.
Dwukomorowy tunel będzie liczył 1074 metry długości i około 30 szerokości. Technologia, w jakiej zostanie wykonany, to metoda odkrywkowa z wykorzystaniem ścian szczelinowych. Początkowo będzie pełnił rolę tunelu technologicznego do transportu ziemi z tunelu pod wiaduktem ul. Kopcińskiego. Potem w każdej z komór znajdą się po dwa tory (rozwiązanie takie przyjęto w celu separacji ruchu regionalnego od dalekobieżnego).
Termin oddania do użytku dworca Łódź Fabryczna to wciąż oficjalnie 28 lutego 2015 r.

Źródło: portal Rynek kolejowy.pl
Linia nr 14: przebudują 10 przejazdów
KolejZnamy szczegóły projektu przejazdowego realizowanego między stacją Łódź Kaliska a Sieradzem. Według PKP PLK, przebudowa 10 skrzyżowań (wszystkie, z wyjątkiem jednego, uzyskają kategorię B) ma zakończyć się najpóźniej w 2015 r. i skrócić czas przejazdu tym odcinkiem linii 14 o kilka minut.
Ściślej rzecz biorąc, należy mówić o dwóch osobnych projektach należących do Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. W ramach pierwszego z nich (POIiŚ 7.1-59 „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych - etap I”) zarządca infrastruktury planuje przebudować 9 skrzyżowań. Po trzy znajdują się na odcinkach: podg Retkinia (Łódź) – Pabianice, Pabianice – Łask i Łask – podg Gajewniki.
Konto bankowe
KlubPapierkologia powoli ale systematycznie posuwa się do przodu. Tym razem udało się domknąć kwestie związane z dokumentacją w poprzednim Urzędzie Skarbowym oraz pokonać obsługę bankową. Tym samym od dnia dzisiejszego działa konto klubowe na które można przelewać składki:Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
20 2030 0045 1110 0000 0287 9190

Alarm na dworcu Łódź Widzew. Niewybuch znaleziony przy peronie
KolejPocisk, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono wczoraj (16 października br.) rano na dworcu Łódź Widzew. Dworzec jest zamknięty, zaś w jego pobliżu występują utrudnienia komunikacyjne. Pocisk znaleziony został ok. g. 9.30, podczas prowadzonych na dworcu prac remontowych. Znajdował się na ul. Służbowej w odległości 8 m od peronów.
- Wstępnie ustalono, że podczas prac ziemnych znaleziono pocisk artyleryjski kalibru 120mm i długości około 45cm z czasów II Wojny Światowej - informuje st. asp. Radosław Gwis z biura prasowego łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji. - Ze względów bezpieczeństwa dworzec został zamknięty a pracownicy i pasażerowie ewakuowani.
W związku z zamknięciem dworca, wystąpiły utrudnienia w ruchu pociągów. Na ul. Służbowej nie jeździły także autobusy linii 69,69A, 69B, 77, 85, 85A, 98B. Były kierowane objazdem, na krańcówkę na ul. Puszkina. Jednocześnie, pracownicy PKP i MPK kierowali pasażerów na dworzec Łódź Kaliska. Mimo alarmu i zamknięcia dworca, praca przy budowie zaplecza technicznego Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej trwała bez przerwy. Policja zawiadomiła saperów z Tomaszowa Mazowieckiego. Saperzy przyjechali na miejsce ok. g. 14. Zabezpieczyli i wywieźli pocisk. O g. 14.30 dworzec Łódź Widzew został otwarty dla pasażerów i obsługi. To już kolejne tego rodzaju znalezisko w Łodzi, w ciągu ostatnich dni. W zeszłą środę, pocisk z czasów II wojny światowej znaleziony został podczas przebudowy ul. Rojnej.

Źródło: portal dzienniklodzki.pl
Trako 2013
GaleriaW dniach 24-27 września br odbyły się jubileuszowe, dziesiąte już, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. W dziale artykuły/wystawy znajduje się krótka relacja z imprezy.
Łódź Fabryczna: Coraz bliżej pozwolenia na tunel
KolejZakończył się proces ponownej oceny oddziaływania na środowisko - konieczny etap wydawania pozwolenia na budowę tunelu ze stacji Łódź Fabryczna w kierunku Widzewa. - Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska uzgodnił realizację przedsięwzięcia i określił warunki jego realizacji. Postanowienie zostało już przesłane do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego - informuje dyrektor łódzkiej RDOŚ Kazimierz Perek. W czasie trzytygodniowych konsultacji społecznych nie wpłynęły żadne uwagi i wnioski. Teraz ruch jest po stronie ŁUW, w którego gestii leży wydanie pozwolenia.
Przedmiot inwestycji to dwukomorowy tunel technologiczny o długości 1074 m. Będzie on początkowo służył do transportu (przy pomocy taśmociągów) urobku z wykonywanego metodą górniczą tunelu pod wiaduktem ul. Kopcińskiego do wschodniej komory wjazdowej w okolicach ul. Niciarnianej. Następnie jego konstrukcja zostanie wykorzystana jako element właściwego tunelu kolejowego.
Tunel zostanie wykonany metodą odkrywkową (cut&cover) z wykorzystaniem ścian szczelinowych, rozpartych trzema płytami: stropową, pośrednią i denną. Podczas budowy, po wykonaniu wykopu do poziomu płyty górnej, zostaną utworzone ściany prowadzące, a następnie właściwe ściany szczelinowe. Kolejne etapy to: wykonanie przesłony wodoszczelnej, wylanie płyty górnej, pogłębienie wykopu do spodu i wylanie płyty dennej, wykonanie ściany środkowej i stropu pośredniego. Na zakończenie płyta górna zostanie zaizolowana, a tunel zasypany ziemią. Na zachodnim krańcu tunel będzie stykał się z komorą techniczną przy ul. Kopcińskiego, która będzie realizowana w oparciu o odrębny projekt budowlany.

Źródło: portal Rynek kolejowy
ŁKA będzie mieć pociągi i... autobusy
KolejŁódzka Kolej Aglomeracyjna zamierza wozić pasażerów autobusami. Miałyby one kursować w tych gminach, które nie mają własnego systemu transportu pasażerskiego. Autobusy w barwach ŁKA będą miały za zadanie dowozić pasażerów do przystanków kolejowych.
Chwila wspomnień z podsudeckiej
KlubMimo permanentnego braku czasu na przyjemności udało mi się wreszcie sklecić małe resume z ostatniego wyjazdu i okrasić garścią fotek. Zapraszam do lektury i oglądania tradycyjnie w dziale Artykuły/wycieczki.
Przebudowa węzła, ciąg dalszy
KolejWiosną przyszłego roku zacznie się budowa zejścia do tunelu w kierunku stacji Łódź Fabryczna. Wykonawcą dwukilometrowego odcinka Łódź Widzew – Łódź Niciarniana wraz z podziemnym przystankiem Łódź Niciarniana jest Trakcja S.A.
Nowy przystanek z dwukrawędziowym peronem zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – W miejscu przejazdu przy ul. Niciarnianej zostanie wybudowane bezkolizyjne skrzyżowanie – dodaje Katarzyna Ziarkowska, kierownik projektu z ramienia PKP PLK. Zlikwidowany będzie za to przejazd w ciągu ul. Widzewskiej.
Skierniewice: W sobotę dzień otwarty parowozowni
NewsPokaz filmu opowiadającego o pracy maszynisty oraz spotkanie literackie poświęcone antologii kolejowych wierszy i zdjęć będą wyróżnikiem najbliższego Dnia Otwartego Parowozowni w Skierniewicach. Obiekt przy ul. Łowickiej 1 otworzy swe podwoje w najbliższą sobotę (7 września). Artystyczny Wieczór w Parowozowni rozpocznie się - jak zwykle - o godzinie 19.
Piętrowe pociągi na trasie Łódź-Warszawa -nowy przetarg
Kolej10 nowoczesnych piętrowych pociągów może jeździć między Łodzią a Warszawą. PKP Intercity ogłosiły właśnie przetarg na zakup 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych, które mają obsługiwać kolejowe połączenie między województwami: łódzkim i mazowieckim - informuje Rynek Kolejowy.
Przypomnijmy, że PKP Intercity chciały wcześniej zakupić 30 piętrowych pociągów za blisko 200 mln złotych. Jednak z powodu braku pieniędzy inwestycja została wstrzymana. Teraz rozpisano kolejny przetarg, tym razem na zakup i utrzymanie w przeciągu 15 lat 10 "piętrusów". Intercity chce ubiegać się o dofinansowanie w Unii Europejskiej.
Koszt inwestycji to około 984 mln zł, a wkład unijny ma wynieść ponad 224 mln zł. Jednak gdy nie uda się uzyskać pieniędzy ze środków UE przetarg zostanie unieważniony. Termin składania ofert upływa 1 października 2013 roku.

Źródło: portal dzienniklodzki.pl
Mniej pociągów po korekcie
Kolej2 września zaczyna obowiązywać skorygowany rozkład jazdy pociągów. Prace modernizacyjne i remontowe na liniach województwa łódzkiego wymusiły skrócenie relacji lub odwołanie szeregu połączeń zarówno PKP Intercity, jak i Przewozów Regionalnych.
Łódź Widzew: Początek prac budowlanych
KolejTrakcja S.A., wykonawca kontraktu B1 w ramach modernizacji linii kolejowej Łódź - Warszawa, rozpoczęła budowę trzeciego peronu na stacji Łódź Widzew. Po jego ukończeniu, planowanym na przełom 2013 i 2014 r., przejmie on - według zapowiedzi PKP PLK - ruch pociągów, co pozwoli na przebudowę pozostałych dwóch.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

15-07-2016 12:48
serdeczne pozdrowienia z daleka...... Smile PS. 29/07.... Smile Smile Wink

06-07-2016 17:28
Tabor jest,czas na moduł Wink https://www.youtu.
..S4yGcTpeAQ

01-04-2016 19:17
Slayer ostatnio jest oskarżany o zbytnią brutalność. Myślę, że słuchając choćby tego kawałka to mocna przesada: https://www.youtu.
..Nrb7ncKc9M


Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!